de vierde plaats; het enthousiasme over het seizoen is er desalniettemin niet minder om. 'Ik heb een ongelofelijk leuk seizoen gehad,' zegt trainer Jan Olde Riekerink. 'Het is wel een jaar geweest waarin de resulaten de domper waren, maar de manier waarop we als groep zijn gegroeid, daar heb ik echt enorm van genoten.' Voor leider Cas Harms was het verschil tussen vorig seizoen en dit voetbaljaar enorm. 'Het was voor mij natuurlijk een hele overgang van de groep van verleden jaar naar deze groep. We werden ongeslagen kampioen en stonden in vijf finales op internationale toernooien. Dan kan van een heel goede groep gesproken worden. Als er dan een nieuwe selectie komt, valt het heel erg tegen, vooral in het begin. We beschikten niet over de juiste jongens - dat was een fout binnen Ajax, waardoor onze voorbereiding in het water viel. We waren twee maanden verder toen iedereen een beetje binnen kwam druppelen.' Ook andere factoren waren van invloed op het verloop van het seizoen. Op 12 december vorig jaar werd Morten Olsen op non-actief gesteld bij Ajax. Jan Wouters, die het tweede elftal trainde, schoof door naar de hoofdmacht en Jan Olde Riekerink kreeg naast de Al het Een moment met symbolische waarde was tijdens de laatste thuiswedstrijd van Ajax 1 de wissel, vlak voor tijd, van Danny Blind door Kevin Bobson. tweede onder zijn hoede. Olde Riekerink: 'Ook dit is heel bepalend voor het seizoen geweest. Het heeft voor mij niets afgedaan aan de band die ik met de jongens had, maar is natuurlijk het leukste als je het hele jaar bij elkaar kan blijven. Maar er moest een beslissing worden genomen en elke beslissing was een slechte. We moesten de minst slechte nemen. Wat dit betreft heb ik ook veel aan de leider gehad. Die wordt nogal eens vergeten. De leiders bij Ajax zijn de mannen die de cultuur waarborgen.' Daarnaast complimenteert Olde Riekerink ook secretaris Hans Bijvank, vlaggenist Luc Kronenberg en natuurlijk fysiotherapeut Frank van Deursen. Niemand van de jeugdopleiding misgunde Olde Riekerink de overgang naar het tweede, maar deze bracht wel veel onrust met zich mee. In het begin stonden twee of drie trainers in de week voor de A-selectie. Aaron Mokoena is een van de jeugdspelers die volgend seizoen de overstap naar het tweede elftal maken. AJAX M A Cl A 7 I N F IIJNI 1999 'Dat is natuurlijk niet goed voor de hoogste groep van Ajax,' zegt Harms. 'Met kerst is goed overwogen wat het beste was. Achterafkan pas bepaald worden of dit goed geweest is of niet. Misschien was het voor deze groep niet goed. Wellicht hadden ze iemand nodig die er elke dag bij was. Maar dit zijn gedane zaken. Dat andere was ook nood. Zo waren er nu in één seizoen heel veel dingen die vergeleken met verleden jaar totaal anders waren.' Dan was er ook nog Jurgen Seedorf, die in april bij Ajax opstapte zonder dat hij weg moest. Harms: 'Dit was een klap voor de groep. Binnen de ploeg had die jongen helemaal geen problemen. Hij heeft zich altijd correct opgesteld tegenover de leiding, ondanks dat hij niet vaak speelde. Jurgen kreeg duidelijk te horen waarom hij niet speelde. Dan is het voor ons heel pijnlijk als iemand zomaar vertrekt. Ik vind dat iemand dan de ploeg in de steek laat. We hebben nooit meer iets van hem gehoord. Dat vind ik jammer en de groep was er ook door van slag. Wat dat betreft 161

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 161