jeugd en het tweede elftal zal hij te vinden zijn. Al is het maar om vrienden op te zoeken. Nummer 35 Een van hen is Kevin Bobson, ooit gescout bij SV Bijlmer, de overburen van de Toekomst. Jaren speelde hij met Rubin samen, maar daar komt nu een einde aan. Kevin mag namelijk wel blijven. Vorig jaar kreeg de inmiddels achttienjarige linksbuiten een vijfjarig contract aangeboden. Voorlopig zit hij dus gebeiteld bij Ajax. Hij voelt met zijn vriend Rubin mee en steunt hem nu waar nodig. Ook hij heeft jaren in spanning gezeten of hij mocht blijven of niet. Vooral zijn ouders sprongen een gat in de lucht toen zij hoorden dat Kevin een contract kreeg. De toekomst van hun zoon werd wat hij worden moest. Zeker tot zijn 23ste zou Kevin het rood-wit van zijn Ajax dragen, mooier kon het niet. Volgend seizoen speelt hij in het tweede elftal, maar misschien gaat hij wel meteen een stap verder. In de laatste thuiswedstrijd van Ajax dit voetbaljaar tegen RKC zat Kevin op de bank. Na een kwartier in de tweede helft liet Jan Wouters hem warmlopen en in de 88ste minuut schalde zijn naam door het stadion: 'Onze eminente aanvoerder Danny Blind verlaat het veld. Hij wordt vervangen door nummer 35 Kevin Bobson.' Voor Kevin Bobson kan het seizoen dus niet meer stuk, ook al waren de resultaten van de Al nogal wisselend. De ploeg kende een moeizame voorbereiding doordat een aantal spelers er nog niet was, onder wie de Zuid-Afrikaan Aaron Mokoena. Hij had onder druk van zijn voormalige manager ook een contract getekend bij Bayer Leverkussen. Ajax legde de zaak voor aan de UEFA. De Europese voetbalbond kwam uiteindelijk pas tijdens de winterstop tot het oordeel dat Mokoena, die wel al met de Al meetrainde, in Amsterdam mocht blijven. Mokoena en Youssouf Hersi, een ander talent van Ajax dat inmiddels een vijfjarig contract heeft, zorgden voor een grote opleving bij het vlaggenschip van de jeugdopleiding. Daarnaast waren ook Jeroen Ketting en Kwame Quansah weer blessurevrij en dat bracht ook verlichting. Toch kwam de Al niet verder dan een vierde plaats op de ranglijst, met twintig punten achterstand op kampioen Vitesse. Onrust Zeven jaar achtereen werd het hoogste jeugdelftal kampioen en nu eindigt het op AJAX MAGAZINE JUNI 1999 159

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 159