Een prachtig slot mip ai Soms ging het goed, soms ook slecht. De A1 kende een wisselvallig seizoen en moest uiteindelijk genoegen nemen met een vierde plaats in de competitie. Maar somber afscheid nemen van dit voetbaljaar doen trainer Jan Olde Riekerink en leider Cas Harms in het geheel niet. 'Resultaat is niet heilig.' Een eind van een seizoen betekent ook een fluatie van de spelers. Zeker bij de Al is dit van enorm belang. Welke jongens Ijgen een contract, welke spelers stromen lor naar het tweede elftal of blijven nog een jaar bij denoogste jeugdselectie en wie moet Ajax verlaten? Dat zijn de vragen die in deze periode beantwoord moeten worden. Volgend seizoen zullen in ieder geval Jeroen Ketting, Kevin Bobson en Aaron Mokoena bij het tweede voetballen. Voor Daniel Cruz en Abubakari Yakubu is dit nog onduidelijk. Hun toekomst is mede afhankelijk van de verschuivingen binnen Ajax 1: wie er weggaan bij het eerste en welke tweede-elftalspelers zich bij de hoofdmacht zullen voegen. De nog jonge Cruz en Yakubu blijven in ieder geval wel, net als Youssouf Hersi en Kwame Quansah, die zeker nog bij de Al zullen spelen. Vijf spelers zullen volgend seizoen niet meer bij Ajax te zien zijn: Karim Touzani, Haeler Tamboer, Jeroen Verhoeven, Ferdinand Katipana en Rubin van der Veen. 318 doelpunten Voor Rubin van der Veen, die sinds zijn negende bij Ajax gespeeld heeft, valt een droom in duigen. Toch is het weggaan bij Ajax iets waar Rubin altijd rekening mee gehouden heeft. 'Het is inherent aan het spelen bij Ajax,' zegt hij als een doorgewinterde prof. 'Je weet van tevoren dat als je bij Ajax komt, er maar een heel kleine kans bestaat dat je het eerste haalt.' Voor Rubin kwam het vertrek bij Ajax dan door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst ook niet als een volslagen verrassing. 'Ongeveer op de helft van het seizoen begreep ik dat ik weg moest. Eigenlijk wist ik het al langer. Aan het begin van dit voetbaljaar moest ik in de A2 blijven.' Maar doordat een aantal spelers, zoals de buitenlandse jongens, er nog niet waren mocht Rubin toch in het hoogste jeugdelftal acteren. Door zijn goede prestaties maakte hij het seizoen in de Al vol. En nu moet hij toch weg. 'Ik had niet echt verwacht dat ik een contract zou krijgen. Als je in de A2 moet blijven betekent het dat je niet goed genoeg bent voor de Al en dus al helemaal niet voor het tweede elftal.' Moeten vertrekken bij Ajax betekent niet dat een carrière in de voetbalwereld ten einde is. Voor veel clubs is een speler die het rood-witte shirt gedragen heeft interessant. Van der Veen: 'Als je eenmaal weet dat je wegmoet, ga je extra je best doen en hoop je dat andere clubs je zien zodat je daar terecht kan. Dat is best een moeilijke opgave, maar je weet dat je goed moet voetballen om je in de kijker te spelen.' Inmiddels heeft Rubin contacten met enkele clubs, zowel Nederlandse als buitenlandse. Hij deed een stage bij FC Basel in Zwitserland, trainde mee met RKC en is op bezoek geweest bij TOP Oss. -S Rubin van der Veen gaat Ajax na negen jaar verlaten: 'Je weet van tevoren dat als je bij Ajax komt, er maar een heel kleine kans bestaat dat je het eerste haalt.' 'De spelers die weg moeten bij Ajax steunen elkaar in het vinden van een club. Iedereen hoopt dat een ander goed terechtkomt.' De topscorer aller tijden bij de jeugd, met 318 doelpunten in zijn seizoen bij de El, spreekt met geen kwaad woord over Ajax. Hij kijkt terug op negen mooie jaren bij de club, denkt met liefde aan zijn favoriete trainer Herman Borman. ('Het is zo'n leuke man') en vooral ook de toernooien brengen mooie herinneringen bij hem boven. 'We zijn naar Engeland geweest, naar Italië en in Parijs. Met het tweede elftal mocht ik naar Olympique Marseille. Dat was ook een hele ervaring.' Rubin is zeker van plan om bij Ajax te blijven komen. Hij zal dan niet naar het eerste gaan kijken, dat doet hij al jaren niet meer omdat hij daar niets aan vindt, maar bij de AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 158