tweede helft noteerde Kevin Bobson na een schitterende solo 0-2. Ajax ging onverdroten door en het wachten was op meerdere doelpunten maar die bleven uit. Vier dagen later speelden wij weer tegen Sparta, nu op ons eigen vertrouwde sportcomplex. Na de gewonnen bekerwedstrijd tegen Feyenoord wilden de volgende dag flink wat spelers een wedstrijd spelen en zo kon het gebeuren, mede door een groot aantal blessures van spelers van het tweede elftal, dat er maar liefst zes A-selectiespelers door de technische staf werden opgesteld. Tegenover Fred Grim, Kofi Mensah, Arno Splinter, Andrzej Rudy, Dean Gorré en Peter Hoekstra stelde Sparta Marillia en Krijgsman. We waren een maatje te groot, hoewel het bij de rust slechts 1-0 in ons voordeel was door een benutte penalty van Brutil Hosé na een overtreding op Darl Douglas. Eigenlijk waren wij aan onze stand meer verplicht en door een onvervalste hattrick van Dean Gorré werd de einduitslag 4-0. Laatste wapenfeit De laatste wedstrijd was tegen PSV te Eindhovfen en ook deze wedstrijd, gespeeld op een abominabel slecht veld van het amateurcomplex van PSV, beslisten wij in ons voordeel. Wij speelden tegen een heel jong elftal, omdat Bobby Robson elk risico op blessures wilde vermijden in de eindfase van de competitie van PSV. In de elfde minuut stond het 1-0 voor PSV door een goal van Pater nadat hun middenvelder Konings goed over ons middenveld was gegaan en de bal op een presenteerblaadje gaf. We mochten bijzonder blij zijn dat het tot de rust bij deze ene goal bleef, want regelmatig liet het middenveld van PSV onze spelers hun hielen zien. Het was dat de voorhoede van PSV geen raad wist met de kansen, anders hadden wij een ordinair pak slaag gekregen. Wat de redenen ook mochten zijn, het was niet allemaal even geïnspireerd wat onze spelers aan het talrijk opgekomen publiek lieten zien. In de rust stelde trainer Jan Olde Riekerink door een aantal omzettingen het een en ander bij om te voorkomen, dat wij in de tweede helft weer de slag op het middenveld zouden verliezen. In de 51ste minuut scoorde Benni McCarthy de gelijkmaker. Na de bal te hebben ontvangen dribbelde Kevin Bobson naar de goal en zijn schot kon keeper Need niet goed onder controle krijgen. De terugspringende bal werd door Benni ingetikt. Door een aantal foutieve passes achter elkaar van onze kant kwam Majores in Tegen Sparta trad Ajax 2 aan met zes A-selectiespelers, onder wie Andrzej Rudy. vrije positie, maar net als voor de rust wist hij met deze kans geen raad en schoot hij hopeloos naast. De tweede goal van Ajax kwam voort uit een goede combinatie tussen Quido Lanzaat, Marc Stuut, Andy van der Meyde en Benni McCarthy. Benni nam de bal op het laatst mooi mee en schoot in de uiterste hoek; 1-2. Na een soloactie werd Kevin Bobson voor iedereen zichtbaar in het strafschopgebied onderuit gehaald, maar scheidsrechter Vink wilde van geen strafschop weten. Een kwartier voor tijd zat Brutil Hosé er goed tussen en onderschepte hij een foutieve terugkopbal. Hij legde de bal keurig terug op Darl Douglas en die scoorde 1-3. In de 79ste minuut zag scheidsrechter Vink in een overtreding van Arno Splinter op Pater wel een strafschop en Konings benutte dit buitenkansje. Dit was het laatste wapenfeit uit deze wedstrijd en tevens van deze competitie, die zoals ik al eerder heb geschreven teleurstellend is verlopen. Laten wij hopen dat de spelers hebben geleerd van hetgeen is gebeurd en zij in de toekomst voorkomen dat wij bij de minste of geringste tegenslag meteen uit het lood zijn geslagen. Zoals het feitelijk elk seizoen gaat, moeten bepaalde spelers Ajax verlaten. Casper Nelis gaat zijn geluk beproeven bij Willem II, Raphael Supusepa in de 'achtertuin' van Feyenoord, namelijk Excelsior, in de hoop daar de stap naar de top wel te kunnen maken en Robert Jan Ravensbergen gaat naar het palingdorp. Stuk voor stuk sportmensen met een goede houding en instelling, die wij heel veel succes toewensen bij hun nieuwe verenigingen. Het is tevens voor mij tijd om afscheid te nemen. Na zoveel jaar als elftalleider van Ajax 2 voor het Ajax Magazine te hebben geschreven, wordt het volgende seizoen de pen overgenomen door een van de persmensen van Ajax. Ik heb het met veel plezier gedaan; de trouwe lezers en lezeressen wens ik in de toekomst veel verhalen over sportieve successen toe! AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 156