Arno Splinter poogt John van den Brom het schieten te beletten. De oud-Ajacied nam twee van de vier Vitesse-goals voor zijn rekening. doel. Nog nauwelijks van de schrik bekomen scoorde twee minuten later de vrij inkomende John van de Brom uit een voorzet 0-2. Tom Sier probeerde na zijn blessure wedstrijdritme in het tweede elftal op te doen, maar al voor het rustsignaal moest hij het sein geven dat het niet verder ging en diep teleurgesteld verliet Tom in de 41ste minuut het veld. Vlak voor rust zag Froylan Ledezma zijn inzet voorlangs gaan. Als hij kans had gezien voor de pauze 1-2 te scoren, dan kon de tweede helft met meer vertrouwen tegemoet gezien worden. Het zat Ajax ook niet mee, want in de 67ste minuut beging Menno Willems een duidelijke overtreding tegen Chris Kanu en iedereen verwachtte dat de bal op de stip ging. Scheidsrechter Van Hilst zag het anders en liet doorspelen. Uit de tegenaanval was het John van den Brom die Ajax de definitieve nekslag gaf door de score naar 0-3 te tillen. Tevergeefs ondernam Ajax pogingen om de stand een draaglijker aanzien te geven. Het werd nog erger want pal voor tijd maakte Menno Willems uit een pass van John van den Brom 0-4. Vijftien kansen Om aan deze reeks van nederlagen een eind te maken besloot de technische staf in de wedstrijd tegen Volendam Fred Grim op de goal te zetten. Hij en Gerald Sibon moesten rust en routine in de ploeg te brengen. Het heeft zeker niet aan de inzet gelegen dat wij ook deze wedstrijd niet met een overwinning konden beëindigen. Het enthousiasme en de wil om te winnen waren aanwezig, maar dotten van kansen werden om zeep geholpen. De ene kans was nog fraaier dan de andere maar zelfs op de doellijn zag Ajax nog kans de doelrijpe mogelijkheden te verprutsen. Het was werkelijk om moedeloos van te worden om waar te nemen hoe ongeveer vijftien echt levensgrote kansen niet werden omgezet in doelpunten. Op zeker moment ben ik gestopt ze te noteren en dacht ik: als wij een keer scoren dan open ik dat notitieboek wel weer. Het notitieboek kon helaas dicht blijven. Het heeft geen zin om de kansen te beschrijven, want dan had ik meer ruimte in het Magazine moeten claimen en ik denk er ook niet verstandig aan te doen ten opzichte van de jonge spelers. Ze zaten er allemaal verschrikkelijk mee in hun maag en wisten zelf drommels goed dat ze in de afwerking op een afschuwelijke wijze hadden gefaald. Wel moet erbij vermeld worden dat paal en lat ook geregeld in de weg stonden en vele inzetten door de spelers van Volendam van de doellijn werden gehaald. De spaarzame kansen die Volendam kreeg werden beter benut. In de eerste helft verschalkte Kokmeijer Fred Grim en in de tweede helft deed invaller Roos hetzelfde en dat gaf Volendam lucht in het gevecht tegen de degradatie. Glans van het elftal Doordat wij door deze nederlagen niet meer voor de titel meededen, was het alleen nog maar zaak voor sommige jongens om hun vorm zien terug te krijgen en te trachten met plezier de laatste wedstrijden te spelen. Daar slaagden wij tegen AZ ten dele in. De eerste helft was het aanzien volledig waard, maar na rust viel het spelpeil tot een matig niveau terug. Onder aanvoering van Dean Gorré zette Ajax AZ vast, dat alles in het werk moest stellen om niet op een onoverkoombare achterstand te worden gezet. Met veel kunst- en vliegwerk slaagde AZ daarin. Het wist de schade tot één doelpunt te beperken: uit een pass van Dean Gorré scoorde Brutil Hosé op fraaie wijze. Na rust liet Ajax onnodig het initiatief over aan AZ en zag spits Roedema kans de gelijkmaker te scoren (1-1). AZ was blij met dit behaalde punt, want ook AZ was een van de clubs in de gevarenzone. In de uitwedstrijd tegen Sparta zagen wij eindelijk de glans van het elftal terug die wij gewend zijn. Heerlijk vrijuit en onbevangen vanaf de start dicteerden wij het spel. Goede combinaties hadden tot gevolg dat wij onze wil aan Sparta oplegden en legio kansen creëerden, maar net zoals in de wedstrijden tegen Volendam en AZ wisten wij niet het net te vinden. Voornamelijk het vizier van Brutil Hosé stond deze avond niet op scherp en even dachten wij aan een herhaling van Volendam. Gelukkig werd het goede spel beloond met een doelpunt van Brutil Hosé in 51ste minuut. Na een kwartier in de AJAX MAGAZINE JUNI 1999 155

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 155