Voor de Pasen sloot Ajax 2 de inhaalrace ten opzichte van koploper De Graafschap af met een fraaie overwinning op FC Twente. Wij hadden daardoor de minste verliespunten en keken reikhalzend uit naar de voortzetting van de strijd om het kampioenschap, maar dat werd een enorme desillusie. Tijdens de paasdagen vertoefden wij in Marseille om deel te nemen aan een internationaal toernooi met een deelnemersveld dat er mocht zijn. Na een schitterende eerste plaats in het najaar van 1998 op Sardinië reisden wij met nagenoeg hetzelfde team af naar Zuid-Frankrijk. De verwachtingen over het eindresultaat waren derhalve hooggespannen, maar dat optimisme werd gelogenstraft want wij verloren alle wedstrijden, zij het steeds met minimaal verschil, en eindigden op de laatste plaats. Het is weer het bekende euvel van Ajax: hoe kunnen wij bij tegenslag ons erover heenzetten en proberen met vereende A3AX2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst krachten het tij te keren? Wij weten gewoon niet met nederlagen om te gaan. En in plaats van dat je ziet dat er een paar opstaan om er flink tegenaan te gaan en het voortouw te nemen, constateer je het omgekeerde proces. De koppen laten ze hangen, er wordt niet gecoacht, snel is de neiging aanwezig om het veld uit te gaan vanwege blessures en er worden over en weer verwijten gemaakt in situaties die normaliter worden opgelost door een positieve op- en instelling. Geen vechtlust De vraag was of het echec van Marseille zou doorwerken in de competitie. Helaas hebben wij moeten vaststellen dat het slechte resultaat in Frankrijk een rol van betekenis heeft gespeeld in de wedstrijden tegen NAC en Vitesse. Tegen NAC werd totaal geen vechtlust getoond, terwijl de tegenstander er niet echt een was waar je over naar huis hoefde verspeelde het kampioenschap door een dramatische serie van djie verloren wedstrijden in nog geen acht dagen tijd. Cam pi o Onbegrijpelijk en tegelijkertijd teleurstellend: Het echec van Marseille werkte door in de competitie. NAC wist een 3-0 voorsprong op te bouwen waar Ajax slechts doelpunten van Brutil Hosé (foto) en Daniel Cruz tegenover kon stellen. Chris Kanu heeft uitgehaald voor een schot in de wedstrijd tegen FC Twente, waar Ajax 2 een fraaie overwinning op boekte.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 152