De woorden van Jari De woorden van Danny Een oorverdovend applaus viel Danny Blind ten deel toen hij kort voor tijd het veld verliet. Jari Litmanen droeg de resterende minuten van de wedstrijd tegen RKC de aanvoerdersband, en toen was het voorbij. Kwamen de speeches, de cadeaus en de tranen. 'Nou, wat moet ik zeggen... Ik wil jullie allemaal bedanken voor de fantastische steun die ik altijd van jullie heb gekregen. Ik heb zeven mooie jaren hier gehad, ik ga nu verder met m'n carrière en ik zal deze club en jullie zeker nooit vergeten. Bedankt!' Voor het laatst ook vierde Jari Litmanen met zijn Ajax-supporters een doelpunt. 'Ja, wat moet je zeggen na zoveel moois? Ik heb de laatste dagen heel veel aan dit moment gedacht en dan hoop je dat het mooi wordt. Maar je weet nooit dat het zo mooi wordt. Het is eigenlijk precies hetzelfde als dertien jaar geleden. Toen vond ik het fantastisch dat ik naar Ajax mocht, maar wie had ooit kunnen denken dat het zo mooi zou worden? Ik heb hier alles meegemaakt, veel prijzen gewonnen, nog belangrijker: veel vrienden gemaakt en ik heb altijd na een sceptisch begin op zoveel steun en waardering van het publiek kunnen rekenen en dat is het allerbelangrijkste voor een voetballer. Want goed voetballen is niet zo moeilijk. Dan moet je alleen in vorm zijn. En hoe krijg je vorm? Door zelfvertrouwen. En zelfvertrouwen, dat krijg je alleen als je weet dat het publiek voor honderd procent achter je staat en je waardeert en respecteert. Jullie hoeven mij niet te bedanken. Ik heb het met heel veel plezier gedaan en alles wat je met plezier doet kost geen kracht, dat gaat vanzelf. Kortom: ik heb het mede dankzij jullie hartstikke, hartstikke fijn gehad. Bedankt!'

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 14