Ajax - Fortuna Sittard 2-0 Amstel Cup - donderdag 13 mei 1999 - Stadion Feyenoord, Rotterdam - 25.000 Uitbundig vieren de spelers de winst van de Amstel Cup. Twee doelpunten van Jesper Gronkjaer, gescoord in drie minuten, leverden Ajax de enige prijs van het seizoen op. Ajax: Van der Sar; Melchiot, Oliseh, Witschge, De Cler; Rudy, Litmanen, Hoekstra; Wamberto (25. Benni), Arveladze, Gronkjaer Trainer: Jan Wouters Fortuna Sittard: Van Zwam; Lee, Hofland, Roest, Hermans; Gesthuizen (62. Hamming), Paciorek, Kool, Bouma (76. Heering); Jeffrey, Simons Trainer: Bert van Marwijk Scoreverloop: 12. Gronkjaer 1-0,15. Gronkjaer 2-0 Scheidsrechter: Jaap Uilenberg Gele kaarten: Lee, Hofland (Fortuna Sittard) Bijzonderheden: Babangida, Sier, Blind, Tobiasen en Dani ontbreken bij Ajax. Een ticket voor het UEFA-Cuptoernooi is voor Ajax de voornaamste inzet in de finale van het toernooi om de Amstel Cup. Tegenstander Fortuna Sittard was in de competitie nog twee keer te sterk voor Ajax, maar nu laten de Limburgers het afweten. Het duel is al na een kwartier spelen beslist. Twee afgemeten voorzetten van Richard Witschge leveren Ajax een 2-0 voorsprong op. Beide doelpunten komen op naam van Jesper Gronkjaer. De resterende spelminuten leveren weinig spectaculaire momenten op. Ajax krijgt nog wel wat kansen, maar onder anderen Arveladze en Benni springen daar slordig mee om. De Amsterdammers lijken de stand wel best te vinden en omdat ook Fortuna Sittard nauwelijks een kans weet te creëren, eindigt de wedtsrijd zonder noemenswaardige gebeurtenissen. Ajax heeft de doelstelling van één prijs per jaar bereikt en plaatst zich bovendien direct voor het toernooi om de UEFA Cup. Commentaar: 'We gaan Europa in en zijn daarvoor van niemand meer afhankelijk. In het bekertoernooi hadden we Europees voetbal in eigen hand en we hebben het aangegrepen om kwalificatie af te dwingen.' (Jan Wouters) 'Hoewel ik het niet graag als excuus wil aandragen: de spanning heeft Fortuna Sittard de das omgedaan. Het eerste half uur waren we niet onszelf en gaven we twee doelpunten weg. Die klap zijn we niet meer te boven gekomen.' (Bert van Marwijk) 'Je speelt een finale niet om te genieten, maar om te strijden voor de zege. Genieten doe je later thuis voor de video. Op het veld moet de beuk erin. In een finale als deze is het resultaat heilig en mag je tot het uiterste gaan om te winnen. Dat miste ik bij Fortuna.' (Mark van Bommel) AJAX MAT.A7INF HJ NI 1999 1 AR

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 143