Het afscheid van Danny Blind kreeg een symbolisch tintje door zijn wissel voor de jonge Kevin Bobson. zelfs Danny Blind het niet droog.' Het laatste fluitsignaal klonk en toen besefte ook Jari Litmanen dat het er bij Ajax voor hem opzat. Ook hij hoefde zijn tranen niet te bedwingen. Prachtige momenten van sporters die al zoveel hebben meegemaakt en zich laten gaan in pure menselijke emoties... kippenvel op het veld maar ook op de volgepakte tribunes, waar menigeen een traantje zal hebben weggepinkt. Mooie woorden van voorzitter Van Praag, een beeldje met inscriptie van de club, de sportpenning van de gemeente Amsterdam, een gedicht en een schilderij van de supporters, het viel Danny Blind allemaal ten deel na twintig jaar profvoetbal waarvan dertien bij Ajax. Vervolgens was de beurt aan Jari, net als 'onze eminente aanvoerder' eerder door een erehaag van medespelers naar het midden van het veld geroepen door speaker Floris Thoolen. De toespraak van Michael van Praag was mooi, de omhelzing indrukwekkend, het beeldje met inscriptie toepasselijk en het dankwoord van Jari symbolisch voor z'n eenvoud en bescheidenheid: 'Ik heb zeven mooie jaren hier gehad, ik ga nu verder met m'n carrière en ik zal deze club en jullie zeker nooit vergeten. Bedankt!' Het afscheid werd met een ereronde, samen met de andere spelers, afgesloten. Onder een staande ovatie en met heel veel vuurwerk ondergingen beide spelers de warmte van het publiek, dat massaal de tribunes bleef bevolken. Een periode werd afgesloten met een blik volledig gericht op de toekomst. Nieuwe talenten van buiten en uit de eigen jeugd zullen zich aandienen. Richard Knopper werd tegen RKC uitgeroepen tot Talent van het Jaar, Tim de Cler heeft zich op het hoogste niveau al laten gelden en Kevin Bobson kon zich even laten zien als invaller voor Danny Blind, terwijl nog eens drie jeugdspelers werden vastgelegd: aanvaller Kwame Quansah, middenvelder Yakubu Abubakari uit Ghana en aanvaller Jeroen Ketting. Formaliteit De laatste competitieronde op 23 mei was voor Ajax in feite een formaliteit, doch voor de tegenstander, NAC, allerminst. De mensen uit Breda waren in het bezit van de rode lantaarn en alleen een wonder zou hen nog kunnen redden van degradatie. Ajax deed evenwel z'n sportieve plicht en probeerde wel degelijk de wedstrijd naar zich toe te trekken om dit seizoen althans met een zege te besluiten. Dat lukte jammer genoeg niet, ondanks de twee goals van Benni. NAC kwam eveneens twee maal tot scoren, hetgeen niet genoeg was om degradatie te ontlopen. De zesde plaats in de eindrangschikking is voor Ajax het povere resultaat van een heel matig seizoen dat deels werd goedgemaakt door het winnen van de Amstel Cup. En daarmee is ook alles gezegd. Foto: Yvonne Witte behalen waren, besloot Danny Blind te stoppen met, volgens hem, het mooiste wat er bestaat. 'Een prachtige carrière, vrijwel nooit geblesseerd geweest, ja, nu dan op 37-jarige leeftijd m'n knie maar als dat niet zo zou zijn geweest was ik nog een jaartje doorgegaan.' Eenmaal op de bank voor de laatste drie minuten van de wedstrijd liet Danny de tranen de vrije loop. 'Nou, huilen, ik noem dit geen huilen, het zijn de emoties die je wilt delen en ja, dan houdt Foto: Yvonne Witte Twee vrienden, die bij Ajax vele vrienden gemaakt hebben, bedanken het publiek voor de onvoorwaardelijke steun gedurende vele, vele jaren. jeugdtrainer bij de Ajax-opleiding. Hij wordt verantwoordelijk voor de B1. De van PSV afkomstige Tonnie Bruins Slot wordt verantwoordelijk voor de technische leiding van het tweede team en de doorstroming van talent naar de hoofdmacht. Ook zal hij het doorstromingsproces van het hoogste A-juniorenteam, dat onder leiding staat van John van 't Schip, begeleiden. Tevens gaat Bruins Slot Jan Wouters ondersteunen bij de training van het eerste elftal en wordt hij ingeschakeld bij eventuele wedstrijdanalyses. Woensdag 26 mei Ajax contracteert Jason Culina. Het contract van de uit Kroatische ouders geboren Australiër gaat in op 1 juli 1999 en is afgesloten voor een periode van vijf jaar. Donderdag 27 mei AFC Ajax NV en Germinal Beerschot Antwerpen NV bekrachtigen door ondertekening van de contracten de eerder aangekondigde samenwerking tussen beide clubs Zaterdag 29 mei Ajax zaterdag 1 verliest de promotiewedstrijd tegen WHC in Harderwijk met 3-1. Maandag 31 mei Ajax en Stanley Menzo komen tot overeenstemming over een verbintenis van twee jaar die op 1 juli 1999 zal ingaan. 128 AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 128