Foto: Louis van de Vuurst Limburgers zagen zichzelf niet zo zeer als favoriet, beschouwden deze wedstrijd als elke andere ontmoeting en vonden een trainingskamp overbodig. 'Als we dat opeens nu wel zouden doen, zouden de spelers in paniek raken,' aldus trainer Bert van Marwijk. Ajax heeft daar natuurlijk wat meer ervaring mee en besloot er wel een mini-trainingskamp op na te houden in Noordwijk. Daar stond genoeg voor op het spel. Jammer dan dat vooraf bij Ajax vooral defensief veel spelers geblesseerd of anderszins niet fit waren. Maar gelukkig bleken Melchiot en Oliseh op tijd toch weer fit genoeg te zijn om aan de wedstrijd te beginnen. Helaas was dat niet weggelegd voor Danny Blind, die zo graag deze bekerfinale had willen spelen. Hij moest genoegen nemen met een plaats op de tribune, vanwaar hij met zo'n 25.000 andere toeschouwers Ajax als snel orde op zaken zag stellen. Twee keer speelden Richard Witschge en Jesper Gronkjaer de hoofdrol. Al na twaalf minuten legde Witschge de bal panklaar in de ruimte waar de snelheid van Gronkjaer uitstekend tot z'n recht kwam. Met een kopbal Edwin van der Sar en Jari Litmanen omhelzen Jesper Gronkjasr. De Deen werd matchwinnaar van de bekerfinale door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. passeerde hij keeper Van Zwam om de bal vervolgens in het lege doel te schieten. Nog geen drie minuten later herhaalde zich dit tafereel en kwam Ajax riant op 2-0. Uiteraard deed Fortuna Sittard wat het kon en soms waren de Limburgers nog niet eens zo ver af van een treffer, maar gelukkig voor Ajax bleef die uit. Onze ploeg kende overigens ook een flink aantal mogelijkheden om de score hoger op te voeren maar Benni, Arveladze en Litmanen wilden of konden niet tot scoren komen waardoor het tot het laatste verlossende fluitsignaal van scheidsrechter Uilenberg eigelijk meer spannend dan fraai bleef. Voor de veertiende keer ging de beker richting Amsterdam en dat stemde tot tevredenheid, hoewel de wedstrijd niet al te best was. 'We wilden het publiek wel vermaken, maar konden dat helaas niet. Maar we zijn enorm opgelucht, want we Foto: Louis van de Vuurst Roma en het Braziliaanse Santos elkaar treffen in wat gezien kan worden als de opvolger van het aloude Amsterdam 700-toernooi. Een personeelsteam van Ajax wint met 8-1 van een perselftal. Vrijdag 21 mei Ajax contracteert de Equadoriaan José Luis Valencia Murillo en de Braziliaan Americo Fronio Walker. Beide spelers komen in het seizoen 1999-2000 uit in de A1. Hun contracten gaan in op 1 juli 2000 en zijn afgesloten voor een periode van vijf jaar. Zaterdag 22 mei Door een 2-1 overwinning op Zwaluwen '30 wint Ajax zaterdag 1 de nacompetitie. Zondag 23 mei Ajax sluit het seizoen in Breda af met een 2-2 gelijkspel tegen NAC. Maandag 24 mei Ajax wint de 23ste editie van het Eurotoernooi in Groningen door in de finale SC Heerenveen met zijn zeker van Europees voetbal,' zei Jan Wouters na afloop. En daar ging het uiteindelijk om. Het resultaat telt en de rest is bijzaak, wordt vaak gesteld. In bekerfinales is dat zeker het geval. Ajax dus als winnaar van de Amstel Cup naar Amsterdam, waar een dag later in de ArenA een huldiging georganiseerd werd. De belangstelling daarvoor viel tegen. De opluchting dat de wedstrijd in Rotterdam goed was afgelopen bleek voor velen meer dan voldoende te zijn. Het volstond om dat in kleinere kring te vieren. Zoals Edwin van der Sar het na de wedstrijd verwoordde: 'We hebben een dramatisch seizoen achter de rug. Van een echt feest is nu ook geen sprake. Het is de opluchting die nu overheerst.' Afscheid We naderden het afscheid van Jari Litmanen en Danny Blind. Op 16 mei speelde Ajax z'n laatste thuiswedstrijd van dit seizoen, tegen RKC. Voor de Waalwijkers stond er nog veel op het spel. Bij winst kon men mogelijk nog aan de nacompetitie ontsnappen maar Ajax deed z'n sportieve plicht, ontkwam aan een achterstand doordat RKC twee mooie kansen om zeep hielp, en won met 2-0 door treffers van Jari Litmanen, hetgeen zijn afscheid alleen maar mooier maakte. Vooral de laatste, hem gegund door Shota Arveladze, was een bijzonder moment. Ook Blind probeerde van alles om tot scoren te komen en beleefde zijn moment in de 87ste minuut toen hij door Jan Wouters werd gewisseld voor Kevin Bobson. Het betekende het einde van een carrière om jaloers op te zijn. De tranen en de emoties konden komen. Na 492 wedstrijden in het eerste van Ajax met alle denkbare successen die er maar te Het half gevulde stadion deerde Tim de Cler allerminst, hij had zijn prijs te pakken. 3-1 te verslaan. Het is de vierde keer dat Ajax het prestigieuze jeugdtoernooi voor spelers tot twintig jaar wint. Serge van de Ban wordt gekozen tot beste keeper van het toernooi. Dinsdag 25 mei Ajax maakt een aantal wijzigingen in de technische staf bekend. Jan Olde Riekerink zal in het seizoen 1999-2000 gaan functioneren als assistent-trainer. Heini Otto keert terug als AJAX MAGAZINE JUNI 1999 127

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 127