In ieder geval wees deze wedstrijd uit dat het team nog wel degelijk in staat is te vlammen en wedstrijden naar zijn hand te zetten. En dat zou straks in de bekerfinale hard nodig zijn om dit seizoen nog enigszins op te poetsen. In de voorbereiding op dat cruciale duel tegen Fortuna Sittard in de Kuip stond nog de uitwedstrijd tegen De Graafschap op de rol. Voor de mensen uit Doetichem stond er weinig tot niets meer op het spel terwijl Ajax zich nog eens kon laten gelden met het oog op de bekerfinale. In een lui avondzonnetje werd het een vrij gemoedelijke ontmoeting waar onze ploeg toch weer eerst een achterstand moest oplopen alvorens tot daden te komen. En die kwamen dan hoofdzakelijk in de tweede helft toen Gerald Sibon prima 1-1 scoorde, waarna Mario Melchiot op prachtige wijze weer eens tot scoren kwam en Peter Hoekstra met een volley de winst (3-1) bij Ajax bracht. De verdiende punten hield Ajax op de ranglijst nog enigszins in de buurt van een UEFA-plaats, maar met nog twee wedstrijden te gaan had de ploeg het bereiken daarvan niet in eigen hand. Voor Europees voetbal kwam het aan op de bekerfinale. Half leeg stadion En dus werd bijzonder serieus naar de wedstrijd op donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag) toegeleefd. Van tevoren was al heel wat te doen geweest omtrent het duel, vooral wat betreft de aantallen te verkopen toegangsbewijzen. De herinnering aan de ellende van het vorige seizoen, toen Ajax, ook in de Kuip, de bekerfinale tegen PSV speelde en Feyenoord-supporters kans zagen de boel behoorlijk te verstieren, deed KNVB, clubs en lokale instanties ertoe besluiten dat supporters van beide clubs uitsluitend in georganiseerd verband konden aanreizen en daarnaast geen vrije verkoop van kaarten zou plaatsvinden. Vanuit Limburg publiek afscheid van elkaar. Martinair, sponsor van Ajax sinds het seizoen 1979-1980, tekent een nieuwe sponsorovereenkomst met een looptijd van drie jaar. Maandag 17 mei De Australische middenvelder Jason Culina, afkomstig van Sydney Olympic, begint aan een stage bij Ajax. Dinsdag 18 mei Jari Litmanen wordt in Barcelona medisch gekeurd. Ole Tobiasen begint aan de Fraaie acrobatiek van Shota Arveladze, die Ajax tegen Willem II echter niet van de nederlaag af kon houden. Foto: Louis van de Vuurst Ajax' oudste sponsor, Martinair, verlengde de overeenkomst met drie seizoenen. Op de foto vanaf links: Martinairs algemeen directeur A. van Bochove, Sunday Oliseh, Ajax-directeur Frank kalpc kwamen ongeveer elfduizend aanhangers van Fortuna met bussen naar Rotterdam, terwijl Ajax voor de fans uit Amsterdam negen extra treinen liet rijden met een totale capaciteit van 6500 mensen. Met daarbij de genodigden van de sponsor, de via de KNVB aan de man gebrachte kaarten en de leden van amateurclubs die dit jaar 100 jaar bestaan, werd het stadion voor de helft gevuld. Anders gezegd: het stadion was halfleeg, en dat bij de bekerfinale! Het behoort toch zo te zijn dat Foto: Yvonne Witte Bloemen voor de kersverse landskampioen, die met een 6-0 nederlaag werd teruggestuurd naar de Coolsingel. het stadion tot de laatste plaats is bezet, zoals dat in ieder ander land gebruikelijk is. In Nederland staat het bekervoetbal al jaren lang op een laag pitje en als er niet snel iets zal veranderen zal het ook nooit wat worden. Voor Ajax was het voorlopig echter van het hoogste belang om de beker te winnen. Opluchting Ajax was gewaarschuwd. Fortuna Sittard verkeerde in the winning mood. De AJAX MAGAZINE JUNI 1999 revalidatietrainingen onder leiding van Bobby Haarms, die de laatste fase vormen voor een geblesseerde speler weer mee kan trainen met de groep. De Deen verwacht daar deze zomer al aan toe te komen. Donderdag 20 mei In de Amsterdam ArenA worden de deelnemers aan The Amsterdam Tournament gepresenteerd. Op 31 juli en 1 augustus zullen Ajax, Atlético Madrid, Lazio

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 125