op het programma stonden. Zoals het bezoek aan Willem II in Tilburg, waar de ploeg van Co Adriaanse zich inmiddels aardig had opgewerkt naar een plek in de bovenste regionen, uiteraard ook Europa-Cupvoetbal nastreefde en zelfs al een beetje de lucht van Champions League in de neus kreeg. Onze ploeg had de opdracht te knokken voor het vrijwel laatste kansje om wat hoger op de ranglijst te komen dan die schamele zevende plaats. Dus moesten beide ploegen winnen en daardoor werd het een aardige wedstrijd, met toch weer Ajax als verliezende ploeg. Op de momenten dat het erop aankwam liet de defensie het afweten en de aanvallers konden ondanks de kansen niet tot scoren komen. Toch speelde Ajax in feite een prima wedstrijd. Zonder de geblesseerden Blind, Litmanen, Dani, Tobiasen, Benni, Sier en Oliseh drong het Willem II behoorlijk terug. Peter Hoekstra scoorde de verdiende gelijkmaker. Omdat paal en lat een voorsprong voor onze ploeg in de weg stonden, kantelde de wedstrijd voor Ajax toch weer verkeerd. Voormalig Ajacied Dennis Schulp deed Ajax de das om waardoor onze ploeg een wat geflatteerde 3-1 nederlaag beleefde op het juist in deze wedstrijd z'n kans schoon om te laten zien dat het nog kon strijden voor een goed resultaat. Van het begin af aan was Ajax de betere ploeg en kon de landskampioen niet veel meer dan proberen de rivaal het scoren te beletten. Bij Van der Sar bleef het vrij rustig. Na een half uur scoorde Jesper Gronkjaer schitterend 1-0 na een rush vanaf de eigen helft op aangeven van Jari Litmanen, die de bal voor de ogen van Leo Beenhakker tussen twee Feyenoord-spelers door kon tikken. Na rust liep de score door Wamberto en Gerald Sibon snel op waarna Jari Litmanen en Shota Arveladze de uitslag naar 6-0 tilden. De prachtige uitslag werd niet door alle media op de juiste waarde geschat. Bij de Rotterdammers was het heilige vuur eruit en waren een paar spelers geblesseerd, luidde het. 'Maar ook wij misten zeven basisspelers,' merkte Jan Wouters op. 'Feyenoord kan ons kennelijk wel motiveren. Maar ook tegen Willem II zag ik al verbetering. Ajax heeft goed gespeeld. Maar waarom kunnen de spelers dit niet iedere week opbrengen?' De negatieve spiraal werd tegen NEC tijdelijk doorbroken. Mede dankzij twee doelpunten van de razendsnelle Wamberto werd het 3-0 Bert Verwelius en Ajax-bestuurslid Jaap Ellerbroek tekenen de nieuwe sponsorovereenkomst. Foto: Louis van de Vuurst Jari Litmanen buigt het hoofd. Ondanks zijn doelpunt verloor Ajax van Fortuna Sittard (3-1). moment dat Feyenoord de kampioensvlag kon hijsen. Steeds meer werd duidelijk dat Europees voetbal halen via de competitie een heilloze zaak begon te worden, waardoor de bekerfinale steeds belangrijker werd. Want het zou toch niet gebeuren dat Ajax in het jubileumjaar zou ontbreken in het Europese voetbal...?! De kampioen op bezoek De vriendschappelijke interland tegen Marokko (1-2) gaf Ajax de gelegenheid zich de hele week in alle rust goed voor te bereiden op het treffen tegen Feyenoord, de kersverse landskampioen, op 2 mei in de ArenA. Alleen Edwin van der Sar vertegenwoordigde Ajax in de nationale ploeg. De rest kon zich volledig op de wedstrijd tegen Feyenoord concentreren. Belangrijk voor Ajax, want de punten bleven tellen. Voor Feyenoord lag het belang van de wedstrijd op het vlak van prestige: de Rotterdammers hoopten aan te kunnen tonen de uitstraling te hebben die bij 'de kampioen' hoort. Ajax zag echter Foto: Louis van de Vuurst elftal, vorig jaar nog kampioen, moet dit seizoen de titel aan De Graafschap laten en genoegen nemen met de tweede plaats. Woensdag 12 mei Bouwmaatschappij Verwelius verbindt zich als 'official sponsor' aan Ajax voor een periode van drie seizoenen. Donderdag 13 mei Door een 2-0 overwinning op Fortuna Sittard door doelpunten van Jesper Gronkjasr legt Ajax beslag op de Amstel Cup. Het is voor de veertiende maal in de geschiedenis dat Ajax het KNVB-bekertoernooi wint. Vrijdag 14 mei Met een tocht per dubbel deksbus door de gracht van de Amsterdam ArenA worden de Ajacieden gehuldigd. Zondag 16 mei Na afloop van de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, die eindigt in een 2-0 overwinning op RKC, nemen Jari Litmanen, Danny Blind en het AJAX MAC.A7INE MINI

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 123