vaak een hele stap zodat het beter is het talent in zijn eigen omgeving zich verder te laten ontwikkelen om hem op latere leeftijd de sprong naar Europa te laten maken. Met die bedoeling is Ajax het hele 'buitenlandse project' begonnen. Nu is het afwachten of het ook inderdaad allemaal gaat zoals men zich heeft voorgesteld. Licht uit Na het lichtpunt tegen Feyenoord ging het licht uit tegen Fortuna Sittard. De gedachte was enigszins gerechtvaardigd dat er thuis in de ArenA tegen Fortuna Sittard eveneens een goed resultaat zou worden behaald. Waarom tegen Feyenoord wel en tegen Fortuna niet, nietwaar? Er was wel veel, maar nog niet alles verloren. Bovendien was de ploeg gewaarschuwd Mario Melchiot heeft Ajax tegen Feyenoord op 2-1 gebracht. Zijn doelpunt leverde Ajax een plaatsje op in de bekerfinale, waardoor uitzicht op Europees voetbal behouden bleef. Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst want een paar dagen eerder hadden de Limburgers in Eindhoven PSV uit het bekertoernooi gekieperd. De ploeg van Bert van Marwijk was trouwens al lange tijd uitstekend in vorm getuige een lange reeks van gewonnen wedstrijden in de competitie. Helaas bleken deze ingrediënten bij de spelers niet of onvoldoende te leven want voor de vierde keer in successie in deze competitie ging Ajax onderuit. Nu met 3-1 in eigen huis. Kansloos werden de onzen bij vlagen weggespeeld. Alleen Jari Litmanen kwam tot scoren op een moment dat de bal al twee keer achter Edwin van der Sar was beland na nogal pittige fouten in onze defensie. Jan Wouters had er na afloop geen goed woord voor over. 'Het was een volkomen terechte uitslag. We kwamen simpelweg kwaliteit te kort. Vooral in de opbouw hebben we enorme problemen. We richten ons nog slechts op één wedstrijd: de bekerfinale, tegen... Fortuna Sittard.' Menigeen dook de historie in om te zien of Ajax ooit eerder in een dergelijke situatie had verkeerd van vier wedstrijden op rij verliezen (Vitesse, PSV, Cambuur Leeuwarden, Fortuna Sittard) in een competitie. Zelfs in het Richard Knopper en Jari Litmanen zien hoe Feyenoords keeper Dudek de bal wegstompt voordat Shota Arveladze erbij kan. slechte seizoen 1964-1965, toen Ajax nog net kans zag degradatie te ontlopen, kwam een dergelijke reeks niet voor. Negatieve spiraal onderbroken Die negatieve spiraal werd gelukkig tegen NEC even onderbroken. De inhaalwedstrijd op woensdag 21 april tegen de Nijmegenaren leverde tenminste een overwinning op voor onze ploeg, maar zeker niet met hoogstaand voetbal. Wamberto en Gronkjaer (met een prachtig gekruld schot in de kruising) brachten hun club al snel op 2-0, waarna de Braziliaan kort voor het einde de eindstand op 3-0 bepaalde. De uitslag was tenminste iets waar het publiek verheugd mee kon zijn. Het bracht de ploeg ook weer enigszins in de buurt van een UEFA-plaats en met nog vijf wedstrijden op de lijst was nog steeds niet alle hoop verloren. Jammer dat Jari Litmanen wederom met een blessure het veld moest verlaten terwijl de ploeg toch al meer dan gehavend door het leven ging en er nog best een paar pittige ontmoetingen verzoek van Ajax in februari gelegd, heeft het niet lang volgehouden. Na vier thuiswedstrijden, één interland (Nederland - Argentinië) en één duel van de American footballers van de Amsterdam Admirals is dat gras alweer aan vervanging toe. Door gras uit Leeds, dit keer. Zaterdag 1 mei Ajax A2 wint in stadion de Lange Leegte met 5-1 van Veendam, waardoor de ploeg van trainer Dick de Groot voor de vijfde maal in successie en dit keer zelfs zonder één verlieswedstrijd het kampioenschap behaalt. Zondag 2 mei Door doelpunten van Gronkjaer, Wamberto, Sibon, Litmanen (2) en Arveladze wint Ajax met 6-0 van landskampioen Feyenoord. Dinsdag 4 mei Volgens het Centrum voor Informatie en Documentatie over Israël doet het bestuur van Ajax te weinig om af te komen van de davidsterren en worden termen als 'joden' en 'superjoden' ten onrechte als geuzennamen gebruikt. Zondag 9 mei Ajax beleeft een goede generale voor de bekerfinale door op de Vijverberg met 3-1 van De Graafschap te winnen. Maandag 10 mei Met een 3-2 overwinning op PSV 2 in Eindhoven sluit Ajax 2 een enigszins teleurstellend seizoen winnend af. Het tweede AJAX MAGAZINE JUNI 1999 121

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 121