Fin was eerder al dicht bij een doelpunt geweest na een schitterde combinatie met Tim de Cler en Richard Knopper. Zijn inzet belandde op de lat, terwijl vlak voor tijd Knopper op de paal kopte. De winst bleef daar wij hij hoorde en was goed voor een plaats in de finale op 13 mei in de Kuip tegen Fortuna Sittard, dat een dag eerder PSV opzij had geschoven. De blijdschap en opluchting waren groot, Foto: Louis van de Vuurst al had trainer Jan Wouters na afloop ook wel wat gemengde gevoelens. Zo vroeg hij zich af waarom de ploeg nu het water inmiddels tot de lippen was gestegen, wel de kracht, de wil en de inzet kon opbrengen en bij andere net zo belangrijke wedstrijden niet. Het nam niet weg dat het uitzicht op Europees voetbal aanwezig bleef, al zag het ernaar uit, dat het bereiken daarvan zou gaan afhangen van slechts negentig minuten voetbal hetgeen natuurlijk op zich weinig zekerheid bood. Gelukkig waren er nog wat weken te gaan om de ploeg goed op die strijd voor te bereiden. Opleidingen Ook steeds dichterbij kwam het afscheid van Jari Litmanen en Danny Blind. De Fin had eerder besloten z'n carrière bij een andere club voort te zetten. Inmiddels was er ook duidelijkheid gekomen omtrent de toekomst van onze aanvoerder. Gelukkig blijft hij voor onze club behouden in de functie van directeur spelersbeleid, een nieuwe taak binnen de club waar hij samen met Jan Wouters en Hans Westerhof de zogenoemde 'technische driehoek' zal gaan vormen. Uiteraard zal daarin van een zekere rolverdeling sprake zijn en zal het niet alleen gaan om de aan- en verkoop van spelers maar zeker ook om het optimaliseren van de doorstroming vanuit de eigen opleiding naar het eerste elftal. In dat kader zullen ook de opleidingen van Ajax in het buitenland in de loop der jaren een rol gaan spelen. En dat zal alleen maar goed zijn wanneer men thans ziet met welke bedragen zeer jonge talenten in het buitenland door clubs worden vastgelegd. Barcelona legt 30 miljoen gulden neer voor een Portugees talent van 19 jaar en Arsenal contracteert voor vele miljoenen guldens 15-jarige talenten uit binnen- en buitenland. Maar ook in Nederland wordt de jacht op talenten steeds intensiever waardoor clubs genoodzaakt zijn jonge spelers al vroeg contractueel vast te leggen. In het kader van de jeugdopleiding werd na Zuid-Afrika en België nu ook in Ghana een belang genomen in een club, Obuasi Goldfïeld, de meest professionele club in het land. Volgens velen is Ghana het land met het meeste voetbaltalent maar dat wil niet altijd zeggen dat iedere speler uit het Afrikaanse land ook slaagt in Europa. De overgang naar Europa is voor jonge spelers spelen tegen de reserves van AZ. Dinsdag 20 april In een lange bijeenkomst analyseert de selectie de wedstrijd tegen Fortuna Sittard Benni McCarthy, Aaron Mokoena en Jesper Gronkjaer worden door de bondscoaches van Zuid-Afrika en Denemarken geselecteerd voor de nationale ploegen van beide landen, die op 28 april een vriendschappelijke wedstrijd spelen. Woensdag 21 april In een matig bezochte ArenA (tegelijkertijd wordt de halve- finalstrijd in de Champions League tussen Juventus en Manchester United gespeeld) wint Ajax met 3-0 van NEC. Donderdag 22 april Johan Cruijff opent in Amsterdam de Johan Cruyff University, een bij de Hogeschool van Amsterdam ondergebrachte HEAO-opleiding voor topsporters. Ajax 2 wint in Delft de uitwedstrijd tegen Sparta 2 met 2-0, waarmee de Ajax-reserves voor het eerst in zeven wedstrijden weer eens een zege boeken. Zondag 25 april Ajax verliest in Tilburg met 3-1 van Willem II. Twee doelpunten voor de club van Co Adriaanse worden gescoord door de uit de Ajax-opleing afkomstige Dennis Schulp. Dinsdag 27 april In de ArenA wordt een nieuwe grasmat gelegd, de elfde tot nu toe. De vorige, op AJAX MAGAZINE JUNI 1999 119

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 119