Opgelucht me Opgelucht en verlost begroette Ajax het einde van een bizar seizoen, dat toch weer niet bizar genoeg was om zonder prijs afgesloten te worden. Niet in de competitie werd die behaald, waar Ajax genoegen moest nemen met de zesde plaats in de eindrangschikking, maar in het bekertoernooi. De opluchting na de finale en het veilig stellen van Europees voetbal was groot. Adembenemend en vol met prachtige emotie binnen en buiten de lijnen was een week later het afscheid van Jari Litmanen en Danny Blind. Het was ook het afscheid van een moeilijk en lastig seizoen. Het succes in de strijd om de Amstel Cup kon natuurlijk niet alle dieptepunten en die magere zesde plaats in de eindrangshikking wegpoetsen. Daarvoor waren er te veel wedstrijden geweest die onder 'normale' omstandigheden 'gewoon' Pmet winst zouden zijn beëindigd, maar nu verloren gingen. Zoals bij Cambuur bijvoorbeeld of eerder in het seizoen bij Sparta. Dan zou een tweede of derde plaats eenvoudig tot de mogelijkheden hebben behoord, vooral ook omdat de concurrentie het al evenzeer regelmatig liet afweten. Na het echec in Leeuwarden stond een paar dagen later in de ArenA de niet geringe krachtmeting te wachten in de halve finale van de Amstel Cup tegen Feyenoord. Een cruciale ontmoeting, omdat het winnen van de beker voor Ajax in feite de enige overgebleven mogelijkheid was om het seizoen nog enige glans te Maandag 12 april Ajax 2 verliest op de Toekomst met 4-0 van Vitesse 2. Woensdag 14 april Ajax plaatst zich door een 2-1 overwinning op Feyenoord voor de finale van het Amstel- Cuptoernooi. Donderdag 15 april Ajax voert in Amsterdam besprekingen met een delegatie van de Ghanese voetbalclub Obuasi Goldfields over een in de meervoudige Ghanese kampioen te KRONIEK door Tijn Middendorp geven. Voor Feyenoord gloorde toen al het kampioenschap en stond vooral prestige op het spel. Ajax ontnam de Rotterdammers evenwel de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor 'de dubbel' door eindelijk eens de kracht en de wil op te brengen om een wedstrijd grotendeels naar zijn hand te zetten. Nadat Benni al vroeg in de wedstrijd geblesseerd het veld had moeten verlaten en Arveladze zijn plaats had ingenomen, lukte het Wamberto uit een voorzet van Gronkjaer met een prachtige omhaal de score te openen (1-0). Nadat na de rust Feyenoord uit een vrije trap van Van Gastel toch de nemen meerderheidsbelang. Ajax 2 verliest met 2-0 van Volendam, de nummer voorlaatst in de reserve-eredivisie. Vrijdag 16 april Dani en Richard Witschge bezoeken de Ajax-stand op de Huishoudbeurs in de Amsterdamse RAI. Zondag 18 april Ajax lijdt tegen Fortuna Sittard de vierde competitienederlaag op rij (1-3). Na de wedstrijd bespreken de beide clubs informeel de De uitbundigheid na de winst van de Amstel Cup was op zijn plaats: Ajax speelt daardoor volgend seizoen UEFA- Cupvoetbal, al zullen de feestende Edwin van der Sar en Mario Melchiot dan niet meer van de partij zijn. gelijkmaker gescoord had, kwam de verdiende winst toch uiteindelijk bij Ajax terecht door Mario Melchiot. Nog maar zelden had 'Super Mario' voor Ajax gescoord maar na een mooie actie van Jari Litmanen bezorgde hij z'n ploeg de volle winst (2-1). Beide spelers speelden toch al een opmerkelijke rol in de wedstrijd. Onze rechtsback opereerde dit keer verrassenderwijs op het middenveld en de mogelijkheid om de bekerfinale niet in één wedstrijd in de Kuip, maar in twee wedstrijden in Sittard en Amsterdam af te werken. Het overleg is ingegeven door het door veiligheidsmaatregelen beperkte aantal Limburgse en Amsterdamse supporters dat de wedstrijd zal bijwonen. Maandag 19 april Ajax 2 maakt een einde aan een serie nederlagen door in Alkmaar met 1-1 gelijk te 118 AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 118