De Een gedenkwaardige week in mei beker, de huldiging en het afscheid Het was niet een seizoen om veel pagina's voor te reserveren in het grote Ajax-boek. Het hoofdstuk over de 99ste voetbaljaargang van de club kende, aanhakend bij het dubbele succes waarmee het vorige chapiter besloten was, weliswaar een optimistische openingszin maar die toon moest al snel worden bijgesteld. In diepzwarte inkt doopte de chroniqueur zijn pen toen hij de gebeurtenissen van december moest beschrijven. De wijze waarop Ajax afscheid nam van de Champions League en Morten Olsen vervolgens van Ajax, leverde donker proza op. Jan Wouters kon er niet meer aan toevoegen dan dat hij het allemaal ook liever anders had gezien. Ging het in de aan de competitie gewijde alinea's aanvankelijk nog over een van de posities op de ranglijst die recht geven op Champions-Leaguedeelname, allengs verschoof de aandacht zich naar de plekken die toegang geven tot het UEFA- Cuptoernooi en ten slotte werd duidelijk dat Ajax maar beter de beker kon winnen om zeker te zijn van Europees voetbal. Ajax won die beker inderdaad, voor de veertiende keer in de geschiedenis, en dat zorgde voor de vrolijkste passage van het hoofdstuk, dat met het afscheid van Jari Litmanen en Danny Blind een emotioneel slotakkoord kreeg. De Amstel Cup, inzet van de strijd tussen Ajax en Fortuna Sittard, werd kort voor de aftrap door Ajax-voorzitter Michael van Praag teruggebracht naar de Kuip. De beker zou slechts enkele uren buiten Amsterdam verblijven. 10 AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 10