en dat bleek een van de oorzaken van de nederlaag. 'Met tien man speelden we sneller, agressiever en beter. Waarom doe je dat dan niet vanaf het begin, denk ik dan,' zei Jan Wouters na afloop. Op de ranglijst zakte Ajax terug naar de vijfde plaats. Een positie die veel concurrentie kent in de strijd om het Europese voetbal. 'Als wij nu nog de Champions League zouden halen, gaan we dat zeker vieren alsof we landskampioen zijn geworden. Dat kan je daarmee dan best vergelijken,' aldus Danny Blind, die zich zijn laatste seizoen als voetballer misschien toch wel iets anders had voorgesteld. 'Mijn afscheid wordt er heus niet minder om want ik heb toch een schitterende carrière achter de rug. Dat neemt niemand mij meer af, ook na dit seizoen niet, hoe het ook afloopt.' Amstei Cup Trouwens, Europees voetbal lag nog altijd binnen de mogelijkheden. Het Nederlandse bekertoernooi was inmiddels tot de kwartfinales gevorderd een daarin moest Ajax de eerder uitgestelde wedstrijd tegen FC Zwolle nog afwerken. Voor aanvang van het duel was al bekend dat de winnaar zich kon opmaken voor een thuisontmoeting in de halve finale tegen Feyenoord. De verwachting was dan ook Foto: Louis van de Vuurst Jesper Gronkjasr wordt gefeliciteerd met een van zijn drie doelpunten tegen MVV. dat Ajax tegen deze tegenstander uit de Toto Divisie snel orde op zeken zou stellen. Kennelijk was het team nog van slag door de eerdere nederlaag tegen Vitesse want zonder enige inspiratie werd het duel tegen FC Zwolle plichtmatig afgewerkt. Er viel geen enkele creativiteit te bespeuren en ook de inzet en het verdere spel voldeden niet aan de eisen. Om diverse redenen miste Ajax dan wel een half elftal aan spelers (Arveladze, Dani, Gronkjaer, Hoekstra, Oliseh en Vierklau ontbraken), maar dan nog zou de ploeg niet zo veel moeite moeten hebben om FC Zwolle met goed veldspel te bedwingen. Litmanen bracht Ajax vlak voor rust op een 1-0 voorsprong, maar na een kwartier in de tweede helft stonden beide ploegen weer op gelijke hoogte. Een dwarrelschot van Wamberto viel voor de voeten van de net ingevallen Gerald Sibon en zijn eerste balcontact bracht Ajax op 2-1, genoeg om het Zwolse pand als halve finalist te verlaten. Op 14 april wachtte Feyenoord in de ArenA. Nog een kater Omdat het Nederlands elftal een oefenwedstrijd tegen Argentinië moest afwerken (1-1) werd er in de vaderlandse competitie een weekend niet gevoetbald. De rust was misschien wel even goed voor Ajax dat met alleen Edwin van der Sar karig was vertegenwoordigd bij Oranje. De wedstrijden van het Nederlands elftal Op de dag dat Ajax 99 jaar oud was, 18 maart, presenteerde de directie van AFC Ajax NV de halfjaarcijfers over het boekjaar 1998-1999. Achter de tafel algemeen directeur Frank Kales en financieel directeur Jeroen Slop; op de eerste rij onder de toehoorders de commissarissen Michael van Praag, Arie van Os en Hennie Henrichs. Foto: Louis van de Vuurst zorgen altijd voor een gezellige reünie van (ex-)Ajacieden (dit keer twaalf in getal) die weer eens een paar dagen met elkaar kunnen optrekken om zich vervolgens weer over heel Europa te verspreiden. Dit keer gold dat ook voor PSV, de ploeg waarvan de sterren van weleer inmiddels ook over de grenzen actief zijn. Zowel Ajax als PSV lijden het meeste onder het feit dat de eigen talenten in hoog tempo voor het buitenland hebben gekozen. Inmiddels hebben beide teams elkaar gevonden in de strijd om Europees voetbal en misschien wel de Champions League. Wie van de twee daar, na Feyenoord, als eerste voor in aanmerking zou komen, werd grotendeels beslist op 4 april tijdens een treffen in Eindhoven. De PSV'ers stonden al twee punten boven Ajax en dus moest onze ploeg voor zijn laatste kans vechten. Het was pompen of verzuipen en het werd het laatste. Wanneer Ajax de kansen in de eerste helft had benut, had dit duel een ander einde gekend. De Voorzitter Michael van Praag en algemeen directeur Frank Kales nodigen de supporters van de zuidzijde eerste ring uit voor een overleg op dinsdag 13 april. Tijdens de bijeenkomst wil Ajax toelichten wat de KNVB-plannen inhouden voor de supporters bij uit- en thuiswedstrijden. Fortuna Sittard-speler Mark van Bommel, voor wie ook Ajax belangstelling heeft, tekent een vijfjarig contract bij PSV. Vrijdag 19 maart Op de Toekomst vindt de 54ste reünie van de Bordjesclub plaats. Zondag 21 maart In de wedstrijd tegen Vitesse komt Ajax al na een minuut spelen op een 1-0 achterstand. Omdat er verder niet meer gescoord wordt, lijdt Ajax duur puntverlies. Ferdi Vierklau ziet zijn eerste optreden in de Amsterdam ArenA ontsierd door een rode kaart. Woensdag 24 maart Ajax wint het bekerduel tegen FC Zwolle met 2-1. Zaterdag 27 maart Jesper Gronkjaer maakt een ongelukkig debuut als Deens international. Vrijwel direct na de aftrap van de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Italië speelt de Ajacied te zacht terug op doelman Peter Schmeichel, waardoor Inzaghi de score kan openen. Italië wint het duel met 2-1. Maandag 29 maart Ajax oefent op de Toekomst tegen het Noorse Molde, dat zich voorbereidt op de start van de competitie. De Noren winnen met 2-5. Het Nederlands elftal traint op het trainingsveld naast de ArenA Een week na de start van de kaartverkoop is de erewedstrijd voor Johan Cruijff AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 99