van Ajax waren echter van mening dat er te weinig kaarten beschikbaar waren gesteld en daarom wilden ze, in Zwolle, een demonstratie organiseren. De wedstrijd werd door de burgemeester verboden en verplaatst naar 24 maart. Danny Blind en Richard Witschge zullen dit niet erg hebben gevonden want nu konden zij zich bij het illustere gezelschap voegen dat was uitgenodigd voor de erewedstrijd van Johan Cruijff in Barcelona. De happening, waarbij ook spelers als Laudrup, Stoichkov en Koeman aanwezig waren, was een voorproefje op de gebeurtenis die op 6 april in de Amsterdam ArenA zou worden gehouden in het kader van 'Ajax en Johan Cruijff, 30 jaar finales'. De avond in Barcelona moet voor Cruijff in ieder geval fantastisch zijn geweest. De emotie viel van zijn gezicht te lezen toen hij, temidden van al zijn voetbalvrienden, tezamen met 100.000 toeschouwers het clublied van Barcelona ten gehore bracht. Het zijn momenten om nooit te vergeten voor de 'voetballer van de eeuw'. Een benaming die Cruijff alle eer aandoet en waar ook Ajax trots op mag zijn. Trots en blij zal ook Jesper Gronkjaer zijn geweest op 16 maart. Op die avond stond voor Ajax namelijk het uitduel tegen MW op het programma. Hoewel MW in het verleden heeft bewezen juist tegen Ajax goed te kunnen presteren, verliep de wedstrijd dit keer prima met een glansrol voor onze linksbuiten. De in Groenland geboren buitenspeler was niet te houden voor de MW-verdediging en had een groot aandeel in de 4-1 overwinning. De Deen scoorde de eerste twee doelpunten, gaf een assist op Jari Litmanen die de derde treffer voor zijn rekening nam en rondde zijn avond af met Ajax' vierde goal. Enigszins in de schaduw van de uitblinkende Jesper Gronkjaer maakte Ferdi Vierklau in deze wedstrijd zijn debuut op de linksbackpositie. Het was voor hem duidelijk nog even wennen, maar dat geldt voor alle debutanten. In ieder geval kon het Ajax-gezelschap Maastricht met een overwinning verlaten en was de terugreis naar Amsterdam heel wat korter dan wanneer er een negatief resultaat zou zijn behaald. Bordjesclub Als het goed gaat met de club heeft dat ook zijn uitwerking op de bijeenkomsten van de Bordjesclub. U weet wel, de reünie van de oude garde, allemaal in het bezit van Het Bordje dat de beloning is voor vijfentwintig jaar trouwe dienst. Op 19 maart, een dag nadat Ajax 99 jaar was geworden, kwam het gezelschap voor de 54ste keer bijeen op de Toekomst. Zoals vanouds verliep de ontmoeting in een prima sfeer en traditiegetrouw werden er de nodige drankjes en hapjes genuttigd en werden er de nodige liederen en moppen ten gehore gebracht. Nu al wordt uitgekeken naar volgend jaar. Ajax bestaat dan 100 jaar en de Bordjesclub 55 jaar, dat moet toch iets bijzonders worden. Cruciaal verlies Twee dagen later zal de goede stemming bij velen aardig zijn omgeslagen na het cruciale duel tegen Vitesse in de ArenA. Terwijl iedereen zich ervan bewust was dat Ajax deze wedstrijd moest winnen om uitzicht te houden op die zo fel begeerde tweede plaats op de ranglijst, liep het anders af. Na negentig minuten dropen de Ajacieden niet alleen met een 1-0 Op 8 maart vierde Bobby Haarms zijn 65ste verjaardag temidden van tal van Ajax-coryfeeën. Onder hen natuurlijk ook Rinus Michels, die in de jaren vijftig met Haarms in Ajax 1 voetbalde en hem in 1967 als jeugdtrainer terughaalde naar Ajax. nederlaag, maar ook drie punten en een illusie armer af. Omdat Machlas al binnen twee minuten, op het randje van buitenspel, aan Ferdi Vierklau ontsnapte, lag de bal al vroeg achter Edwin van der Sar. De wetenschap dat er nog 88 minuten resteerden om tenminste gelijk te maken en misschien zelfs te winnen, bood echter hoop. Ajax kwam echter niet tot scoren en dat maakte zelfs een gelijkspel onmogelijk. De warrige leiding van Dick Jol droeg ook niet bij tot een positief verloop van de wedstrijd. Vierklau werd uit het veld gestuurd wegens een overtreding terwijl een soortgelijke tackle van Machlas op Rudy slechts met geel werd bestraft. Ook over de afgekeurde goal van Jesper Gronkjaer, wegens al dan niet hinderlijk buitenspel van Litmanen, waren de meningen verdeeld. Vooral omdat een gelijkspel zeker verdiend was geweest. Aan het einde van de wedstrijd was er voor Ajax geen doorkomen meer aan. Vitesse hield veel mensen achter de bal en wist zelfs geen corner te forceren. Hoe het ook zij, de 1-0 nederlaag verdween in de boeken en alleen dat telt. Ajax speelde met te weinig agressie Foto: Louis van de Vuurst president Nelson Mandela tijdens een rondvaarttocht door de Amsterdamse grachten. In plaats van de bekerwedstrijd tegen FC Zwolle te spelen, werkt de selectie twee trainingen af. Maandag 15 maart Johan Cruijff ziet op de Toekomst Ajax 2 met 2-0 winnen van de reserves van AZ. De doelpunten komen op naam van Brutil Hosé (strafschop) en Andy van der Meyde. Dinsdag 16 maart In Maastricht boekt Ajax een klinkende overwinning op MVV. De 4-1 eindstand wordt voor een goed deel bepaald door drie doelpunten van Jesper Gronkjasr. Ferdi Vierklau maakt zijn debuut. Woensdag 17 maart Ajax krijgt voor de bekerwedstrijd tegen FC Zwolle, die na op 11 maart te zijn afgelast nu gepland staat op 24 maart, 260 extra kaartjes voor de eigen aanhang. De Champions-Leaguewedstrijd tussen Internationale en Manchester United wordt bezocht door Danny Blind, Jari Litmanen, Shota Arveladze, Edwin van der Sar, Pim van Dord en David Endt. Het zestal, voor wie Aron Winter de kaarten regelde, is getuige van een 1-1 gelijkspel, waardoor Manchester, dat thuis met 2-0 won, de halve finale bereikt. Donderdag 18 maart Ajax bestaat 99 jaar. De directie van Ajax presenteert de halfjaarcijfers. Johan Cruijff licht op een persconferentie het programma toe van de op 6 april in de Amsterdam ArenA te zijner ere te spelen wedstrijden tussen twee teams van oud- Ajacieden en tussen Ajax en Barcelona. AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 97