doorgedrongen tot het bewustzijn van de spelers die dat met hun spel overduidelijk lieten blijken. FC Utrecht werd bestreden met agressief en prima veldspel. Een ontketende Jesper Gronkjser liep op links veelvuldig Bernhard Schuiteman voorbij en dat resulteerde in een harde voorzet die door FC Utrecht in eigen doel werd gewerkt. Even later gaf Wamberto een afgemeten voorzet op Benni. De Zuid- Afrikaan, die eerder al een paar kansen had gemist, deed zijn werk en scoorde. Na de Terwijl Benni overeind krabbelt ziet hij, met de rest van het veld, hoe de bal tegen de touwen slaat en Ajax op 5-2 komt tegen FC Utrecht. Foto: Yvonne Witte rust bracht Jesper Gronkjaer Ajax op 3-0 en nadat Michael Mols iets terug had gedaan, tikte Benni van dichtbij de 4-1 in. Daarna was het opnieuw Mols die de uitstekend spelende Rudy passeerde en FC Utrecht op 4-2 zette. Met zijn derde en Ajax' vijfde goal bracht Benni de 5-2 eindstand op de borden. In de wetenschap dat Vitesse nog op bezoek kwam in de Amsterdam ArenA nestelde Ajax zich voorlopig op de derde plaats van de ranglijst. Bobby 65 Bij FC Utrecht viel er dus niets te vieren maar bij Ajax was er alle reden voor een feestje. De club had op 8 maart namelijk een jarige in zijn midden. Nou zal dat wel vaker voorkomen, maar in dit geval was het een bijzondere verjaardag omdat het Bobby Haarms betrof. En wie kent hem niet. Een man met een enorme staat van dienst als hulptrainer en een man die bovendien het vervoer, het eten en de voorraden shirtjes, broekjes en kousen voor Ajax regelt. Bobby Haarms werd 65 jaar en daarmee bereikte de meest populaire assistent-trainer ter wereld de pensioengerechtigde leeftijd. Bobby Haarms met pensioen? Alleen de gedachte al, dat kan dus eigenlijk niet en dat vindt hij zelf ook: 'Ik hoop dat de club zegt: ga nog een jaar door en dan bekijken we het per seizoen. Jack Reynolds trainde het eerste elftal ook tot zijn 73ste.' Natuurlijk werd de verjaardag van Bobby Haarms groots gevierd in de aanwezigheid van allen die hem een warm hart toedragen. Onder hen een groot aantal trainers en natuurlijk veel spelers die allemaal wel eens de behandeling van Bobby hebben moeten ervaren. Een vest met zand, een loodzware bal en de beroemde bank, waarover eindeloos moest worden gesprongen, zijn bekende attributen die Bob gebruikt bij zijn trainingen. Bij alle verhalen en anekdotes van de spelers over Bobby had Peter Boeve misschien wel de aardigste opmerking: 'Iedere keer als je in handen van Bobby kwam, wist je dat je gesloopt zou worden, dat je soms sterretjes zag van vermoeidheid en dat je helemaal gebroken het veld zou afstrompelen. Na afloop gaf je hem een hand en bedankte je hem nog ook. Omdat je wist dat je, als je eenmaal bij Bobby zat, weer snel bij de groep zou komen en kon gaan spelen.' Erewedstrijd Johan Cruijff in Barceiona In het toernooi om de Amstel Cup stond oorspronkelijk op 10 maart de ontmoeting tegen FC Zwolle op de lijst. De supporters La Perche d'Or zijn 65ste verjaardag. Froylan Ledezma maakt zijn rentree bij Ajax in het tweede elftal, dat in Heerenveen met 2-1 verliest. Dinsdag 9 maart Burgemeester J. Franssen van Zwolle verbiedt de op 11 maart geplande Amstel- Cupwedstrijd FC Zwolle - Ajax omdat hij de handhaving van de openbare orde niet kan garanderen. Volgens de burgemeester beschikt een groot deel van de Ajax-supporters niet over een geldig toegangsbewijs en zouden er bovendien valse toegangskaarten in omloop zijn. Zwolle-voorzitter Ronald van Vliet en Ajax- voorzitter Michael van Praag hebben begrip voor het afgelasten van de bekerwedstrijd. Woensdag 10 maart Ajax en de 17 jaar oude jeugdspeler Daniel Cruz komen een contract voor de duur van vijf jaar overeen. De uit Colombia afkomstige Cruz speelt sinds de start van het huidige seizoen op de linkshalfpositie in Ajax A1. Het contract zal ingaan op 1 juli 1999. Dani, die al weken kampt met een hardnekkige buikspierblessure, hervat de looptraining met Laszlo Jambor. Shota Arveladze krijgt 'Bobby-training'. Richard Witschge speelt in Barcelona mee met het Dream Team in de erewedstrijd voor Johan Cruijff. De ploeg die in 1992 op Wembley Barcelona's eerste en enige Europa Cup 1 won - overigens zonder Witschge - verliest met 2-0 van het huidige Barcelona. Donderdag 11 maart Benni en Aaron Mokoena zijn te gast bij de Zuid-Afrikaanse AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 95