GROET DE GESCHIEDENIS PITER IANCH0UT REIZEN PET ml #,i De F-side groet de geschiedenis tijdens de erewedstrijd voor Johan Cruijff, die in het teken stond van '30 jaar finales'. Het was één groot voetbalfeest, dat in schril contrast stond met de katers die Ajax in de competitie te verwerken kreeg. talent uiteindelijk toch uit de jeugd moeten komen. Om welke reden dan ook staan de Nederlandse spelers tegenwoordig niet meer zo te trappelen om bij Ajax te komen spelen. Men kiest liever een gemakkelijke weg die wat dichter bij huis ligt. Niels Oude Kamphuis en Mark van Bommel zijn daar voorbeelden van. Gelukkig zijn er ook nog spelers die wel de strijd aan willen gaan voor een plaats in het elftal. Met het oog op de toekomst werd een aantal jeugdspelers van de Al-junioren voor vijf jaar vastgelegd. Daniel Cruz, Youssouf Hersi, Kevin Bobson en Aaron Mokoena zullen er alles aan doen om de lange en moeilijke weg naar het eerste elftal af te leggen. Een nieuw gezicht bij Ajax is inmiddels Foto: Louis van de Vuurst Foto: Yvonne Witte Ferdi Vierklau. Hij besloot Tenerife te laten voor wat het was en zich per direct voor vijf jaar aan Ajax te verbinden. Volgend jaar krijgt hij in ieder geval gezelschap van John O'Brien, die was uitgeleend aan FC Utrecht, en Jan van Halst die het na negen jaar FC Twente een goed moment vond om aan het einde van dit seizoen de overstap naar Ajax te maken. Hij tekende voor vier jaar en dat hij beschikt over de juiste instelling bleek wel uit de wens die hij uitsprak: 'Ik hoop dat ik bij Ajax nog beter kan gaan voetballen, zoals dat ook bij Jan Wouters het geval was.' De kans dat dat inderdaad gaat gebeuren, is zeker aanwezig want qua karakter hebben Jan Wouters en Jan van Halst wel iets van elkaar. Bovendien beschikbaarheid van kaarten bij uitwedstrijden met de supporters te bespreken, wil Ajax in het stadion een bijeenkomst houden. De supporters worden binnenkort uitgenodigd om op de tribune met directie en bestuur van Ajax van gedachten te wisselen over het bezoeken van uitwedstrijden. Ook het gebruik van de Clubcard, na de aanbevelingen van de commissie-Stekelenburg, zal in dit gesprek aan de orde komen. Zaterdag 6 maart Ferdi Vierklau wordt tijdens een AJAX MAGAZINE MEI 1999 komen ze beiden uit Utrecht en zijn ze beiden op wat latere leeftijd naar Ajax gekomen. 'Als jongen keek ik al speciaal naar Jan Wouters. Hij was een rots in de branding. Toen wist ik al dat ik zo'n voetballer wilde worden,' aldus Van Halst. Dat zit wel goed. Jan Wouters is dus al druk bezig de selectie voor het volgend seizoen te formeren. Ajax zal straks namelijk helemaal opnieuw moeten beginnen, vooral nu inmiddels bekend is geworden dat Jari Litmanen heeft besloten de club aan het einde van het seizoen, na zeven jaar, te verlaten. We kunnen ons troosten met de gedachte dat we zo lang van zijn talenten hebben mogen genieten en dat het niet verwonderlijk is dat daar ooit eens een einde aan komt. De club is er wel aan gewend dat grote talenten vertrekken. Soms gaat het dan even wat minder, maar dat duurt nooit lang. Prima tegen FC Utrecht Dat het met de dip nog niet zo'n vaart liep, werd wel bewezen in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. Er was duidelijk sprake van een stijgende lijn en zonder meer kon na afloop worden gezegd dat Ajax een van de beste wedstrijden van dit seizoen gespeeld had. Door het ontbreken van Shota Arveladze maakte Benni weer eens zijn opwachting in de spits en dit deed hij zeker niet onopgemerkt. Omdat eerder zowel Roda JC als Vitesse punten hadden verspeeld, zou Ajax hier zijn voordeel mee kunnen doen in de strijd om de tweede of derde plaats. Dat daarvoor wel gewonnen moest worden van FC Utrecht was goed persconferentie in de Amsterdam ArenA voorgesteld aan vertegenwoordigers van de media, waarbij hem het shirt met nummer 4 om de schouders gehangen wordt. Zondag 7 maart Ajax wint in de Amsterdam ArenA met 5-2 van FC Utrecht en bezet na dat resultaat, dat mede door drie doelpunten van Benni tot stand komt, de derde plaats op de ranglijst. Maandag 8 maart In aanwezigheid van talrijke Ajax-coryfeeën uit heden en verleden viert Bnb Haarms in restaurant 93

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 93