Ajax heeft geen invloed of zeggenschap over de Arenacard en de prijzen van consumpties. Dat is een zaak tussen de directie van de ArenA en haar concessiehouders. Er is nimmer toegezegd dat de arenacard zou verdwijnen. Wel is aangegeven dat ik persooonlijk geen voorstander van die kaart ben en dat Ajax er alles aan zou doen om in de ArenA gemakkelijker te kunnen betalen en goedkoper te kunnen kopen. De arenacard bevat nu guldens in plaats van een arena en hier en daar zijn prijzen aangepast. Ook ik vind die nog steeds te hoog. Ajax oefent voortdurend druk uit om de prijzen te verlagen. De parkeertarieven in de omgeving van de ArenA zijn nog steeds onveranderd hoog, ondanks beloftes hier wat aan te gaan doen. De parkeerplaatsen zijn van de dienst parkeerbeheer van de gemeente Amsterdam. Op het prijsniveau heeft Ajax geen invloed. Dat geldt evenzeer voor parkeren in de Beethovenstraat. Desalniettemin hamert Ajax voortdurend op het verlagen van prijzen. Zo zijn wij ook niet ingegaan op het voorstel om de parkeertarieven in de prijs van de seizoenkaart te verdisconteren. Waarom weigert Ajax openheid van zaken te geven m.b.t. de belachelijk dure supportersreizen van sponsor Roever? Wij praten geregeld met Roever over de prijzen van hun reizen. Die dienen voor een ieder zoveel mogelijk haalbaar te zijn. Iets kan altijd goedkoper, maar er dient ook gekeken te worden naar zaken als veiligheid, comfort, organisatie met lokale overheden, etcetera. Dat brengt een bepaald prijskaartje met zich mee. Daarover valt altijd te discussiëren. Iemand vindt een bepaalde regenjas duur, terwijl een ander het juist waar voor zijn geld vindt. Wij vinden het echter ongepast om een sponsor te dwingen zijn totale calculatie openbaar te maken. Wij blijven deze aangelegenheid in het belang van onze supporters echter op de voet volgen. Waarom moet de club weer dwars liggen, door te dreigen met stadionverboden, als supporters op hun manier afscheid willen Op 18 maart bestond Ajax 99 jaar. Michael van Praag sneed de verjaardagstaart aan. nemen van Blind en Litmanen? Ajax ligt niet dwars. Blind en Litmanen verdienen een groots afscheid. Om dat te verwezenlijken is er samenwerking met het sfeerteam. Wij zijn echter wel verantwoordelijk voor de veiligheid en het welzijn van de 51.000 mensen die dan in de ArenA zullen zijn. Ajax wil bijvoorbeeld ook best meewerken aan het afsteken van vuurwerk, mits dat georganiseerd en volgens de richtlijnen van de huidige wetgeving op dat gebied gebeurt. Dat is geen onredelijke voorwaarde van Ajax. Het door het publiek zelf meenemen van vuurwerk blijft echter altijd verboden en wordt inderdaad met een stadionverbod bestraft. Waarom? Het is tegen de reglementen van FIFA, UEFA en KNVB en het leidt tot tienduizenden guldens boete. De kans dat iemand brandend vuurwerk vanaf de tweede ring naar beneden gooit is levensgroot aanwezig en ik moet er niet aan denken als iemand dat op zijn hoofd krijgt, of dat zijn of haar kleding in de brand gaat. Bovendien is de rookontwikkeling zo groot dat mensen op de tweede ring niets meer kunnen zien en dat is niet de bedoeling. Waar blijft de toegezegde graffiti op de zuidzijde van de ArenA? Er is indertijd inderdaad toegezegd dat hieraan gewerkt zou worden. Dat trek ik me aan, en daar ga ik meteen iets aan doen. Waarom verkoopt Ajax adresgegevens van seizoenkaarthouders aan sponsors, terwijl ze beweren dat dit niet gebeurt? Ajax behoort dit niet te doen en er is inmiddels voor gezorgd dat dit niet meer kan voorkomen. Van verkopen is echter geen sprake geweest. Wordt het niet de hoogste tijd dat het bestuur verantwoording neemt voor de dramatische sportieve prestaties en hier ook de consequenties aan verbindt? Het bestuur neemt die verantwoording door maatregelen te nemen om het tij te keren. Mocht het bestuur dat nalaten of treedt er geen verbetering op, pas dan is de tijd voor de ledenraad en het bestuur aangebroken zich af te vragen welke consequenties hieraan dienen te worden verbonden. Tenslotte merk ik nog op dat, naar aanleiding van de bijeenkomst van vorig jaar met het vak zuid, de herindeling van dat vak is voltooid, het ongenummerd zitten is gerealiseerd, het publieksforum is opgericht, het 2,5%-bier is ingevoerd en de uitkaart, die voorrang geeft bij uitwedstrijden, is gerealiseerd. Hiermee zijn alle punten van het pamflet behandeld. Ik laat het nu aan u over om te beoordelen of Ajax zijn beloftes al dan niet nakomt. En ik geef u eveneens het volgende in overweging: wanneer Ajax toezegt iets aanhangig te maken, en dat ook doet, maar de medewerking van anderen daarbij niet krijgt, mag dit dan uitgelegd worden als het niet nakomen van beloftes door Ajax?! Michael van Praag Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 89