Reactie op een pamflet 'Niet praten maar beloftes nakomen' luidde de aanhef van een pamflet dat door de redactie van fanzine De Ajax Ster onder bezoekers van de bijeenkomst met vak zuid op dinsdag 13 april werd verspreid. Omdat de uitgifte van dat pamflet gepaard ging met het advies om niet naar de door ons georganiseerde bijeenkomst te gaanr wil ik graag op deze plek de opmerkingen in het pamflet even beantwoorden. Waarom krijgen er steeds meer supporters een stadionverbod voor de meest onbenullige dingen? Verboden worden alleen uitgevaardigd als supporters zich bij uit- en thuiswedstrijden misdragen. Denk hierbij aan vernielingen, geweldadig optreden, bedreigen van stewards, etcetera. Waarom is de kaartverkoop via de SENS nog steeds een bende en bleven er bij Zwolle - Ajax zelfs kaarten over die volgens de SENS zouden zijn uitverkocht? De KNVB werkt momenteel aan de implementatie van nieuwe software. De extra 240 kaarten werden als nieuw evenement ingeregeld. Als de winkelier het oude evenement aanklikt verschijnt de regel uitverkocht. Hij had het nieuwe evenement dienen aan te klikken. Dit euvel wordt in de nieuwe release verholpen. Hier heeft Ajax helaas geen invloed op, maar Ajax betreurt het wel. Waarom betalen Ajax-supporters belachelijk hoge prijzen voor uitwedstrijden? Toegezegd is dat dit onderzocht zou worden. Helaas is ook dit een loze belofte gebleken. Waarom heeft Van Praag onlangs een mislukte poging gedaan alleen nog maar uitkaarthouders mee naar uitwedstrijden te nemen? Samen met Wil van Rhee heb ik in mijn hoedanigheid als lid van het sectiebestuur Betaald Voetbal van de KNVB in de vergadering betaald voetbal bij de clubs gepleit voor lagere prijzen. Ik heb voorgesteld de prijzen van alle 17 thuiswedstrijden te middelen, zodat iedere wedstrijd voor een bezoeker even veel kost. Wij hebben daar ook nog twee brieven aan alle clubs aan gewijd. Helaas willen de clubs hier niet aan meewerken. Ik kan dat niet afdwingen daar iedere club zijn autonome prijsbeleid heeft en dat frustreert me best. Ik heb nimmer voorgesteld alleen maar uitkaarthouders mee naar uitwedstrijden te nemen. We hebben het er wel eens over gehad dat er bij iedere uitwedstrijd van Ajax door onze supporters veel vernielingen worden aangericht en dat een heel grote groep supporters in dat kader onbeheersbaar is. Ons leek een aantal van 800 op dat punt het meest ideale. Hier is nooit iets over beslist, of voorgesteld. Het was louter een discussie. Nu volgend jaar de Gold Card voor uitwedstrijden wordt ingevoerd, is dit onderwerp ook al achterhaald. Waarom blijft de mislukte PCC voor de uitwedstrijden van Ajax nog wel van toepassing? Zodra de regering haar officiële goedkeuring aan het voorstel van de commissie-Stekelenburg heeft gegeven, kan Ajax dispensatie voor de PCC-regeling aanvragen. Ajax zal dat, net als alle andere BVO's, natuurlijk ook meteen doen. Wie heeft ooit nog iets gehoord over het supportershonk? Over het supportershonk wordt regelmatig overleg gevoerd tussen de supporters die het initiatief voor het honk hebben genomen, de Supportersvereniging en Ajax. De grond is gereserveerd, de eerste tekeningen zijn naar aanleiding van het programma van eisen gemaakt. Nu is het zaak die te verfijnen, en nog eens goed na te gaan op welke wijze het honk te exploiteren is. Als dat laatste een vaststaand feit is, staat niets de realisatie nog in de weg. Waarom bestaat de arenacard nog steeds, ondanks de gedane toezegging in november '96 dat de kaart zou worden opgeheven? Waarom is niets gebeurd aan de hoge prijzen voor consumpties in de ArenA, ondanks toezeggingen? AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 88