Mark van Voorst (links) en Danny Peil: 'SDW had in die tijd echt een talentvolle jeugd, maar toch was Richard een van de weinigen waarvan je toen al zei: die gaat het ver schoppen.' elftallen en zat altijd bij de eerste elf.' Danny: 'Maar als Richard met zijn eigen leeftijdsgenoten speelde, was hij ook wel de man van het veld. Hij was echt belangrijk.' En niet alleen in het veld. Danny: 'Als er ergens een steen door een ruit gegooid moest worden, gooide Richard de eerste steen. Hij ging in alles voorop. Met fikkie stoken, achter de meiden aan, noem maar op.' Mark: 'Weet je wat ook een typische Richard Witschge-actie is? Dat hij heeft bedankt voor Oranje. Hiddink koos op dat moment voor Davids, en dan zegt hij gewoon: ik stop er mee. Dat is toch bullshit. Wie is hij om te bedanken, maar het typeert wel zijn karakter.' Danny: 'Maar je weet niet wat er toen precies gezegd is.' Mark: 'Nou, het schijnt dat Hiddink het niet tegen Richard persoonlijk heeft verteld, maar tegen zijn vrouw. Kom op zeg, hij is toch een grote vent. Er zijn twintig internationals, die kunnen allemaal met Hiddink door één deur, behalve Richard.' Danny: 'Op zo'n moment komt weer het haantje in hem naar boven. Het mannetje met een eigen wil. Overal schijt aan, ook in dat soort dingen.' zijn, hij was het lievelingetje van Cruijff. Het is hem allemaal een beetje komen aanwaaien. Hij heeft er nooit voor hoeven bikkelen. Ik weet nog wel met schoolfeesten, dan was Richard ook gewoon lam, als een van de eersten!' Danny knikt bevestigend: 'Hij heeft er inderdaad nooit iets voor hoeven laten.' Mark vult aan: 'Laat ik het genuanceerd zeggen, in onze ogen heeft hij er nooit veel voor moeten doen. Hij rolde gewoon door. Richard speelde altijd in de hoogste AJAX MAGAZINE MEI 1999 Foto: Yvonne Witte hele familie voor het voetbal leefde. Hij had niet veel keus.' Mark: 'Ze vonden het ook niet erg als hij bleef zitten. Richard was een voetballer.' Lievelingetje Nogmaals benadrukt Danny: 'Maar toch waren er meer jongens die het hadden kunnen redden.' Mark: 'Maar Richard had de mentaliteit. En hij heeft natuurlijk mazzel gehad. Hij ging op het juiste moment naar Ajax. En laten wij eerlijk Foto: Yvonne Witte

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 86