altijd beter.' Mark: 'Ik kan mij nog een voorval herinneren tussen Richard en Co Beeke, een toenmalige trainer. Richard moest iets doen. "Nee, niets ervan," zei hij toen. Zo was hij, ook in het veld. Richard deed precies waar hij zelf zin in had, hij wist het allemaal al.' 'Die nonchalante lichaamstaal die Richard zo kenmerkt, die had hij van kinds af aan al,' gaat Mark verder. 'Als hij ergens geen zin in had, dan was dat duidelijk zichtbaar. Hij wilde altijd op zijn vaste stekkie op het middenveld staan, en daar deed hij precies waar hij zin in had. Dat mocht hij overigens ook, want hij was echt goed.' Danny: 'Maar zo liepen er nog wel een stuk of acht rond. SDW had in die tijd echt een talentvolle jeugd.' Mark: 'Maar toch was Richard een van de weinigen waarvan je toen al zei: die gaat het ver schoppen. Hij ging in die tijd tegelijk met Robbie en Michael Schats naar Ajax, maar van die laatse twee heb ik toen al gezegd: die redden het niet. En Robbie heeft het eigenlijk ook niet gered.' Dat is wel erg weinig eer voor een speler die het Nederlands elftal heeft gehaald en in 1993 het landskampioenschap vierde met Feyenoord. Danny: 'Nou, lekker belangrijk.' Mark: 'Robbie was wel een goede voetballer, maar geen uitblinker. Van hem gingen er dertien in een dozijn. Ik had het idee dat Richard naar Ajax ging en Robbie dus mee mocht. Dat idee leefde een beetje bij SDW. Dat Richard ging, verbaasde niemand. Als je zag wat een techniek en inzicht Richard al had op jonge leeftijd, dat was echt niet normaal,' aldus Mark. Danny: 'Dat kwam ook omdat zijn geintje daar. Maar het voetbal kwam altijd voorop. Hij scoorde hier ook vaak. Dan kapte hij eerst drie man uit, en legde hij vervolgens de bal achteloos in het netje. Richard kon echt een man uitspelen. Maar oh wee als hem dat een hele wedstrijd lang niet lukte. Dan was hij na afloop niet te genieten. En ook als wij hadden verloren was hij een tijd lang niet aanspreekbaar.' Plots neemt het kabaal in de kantine oorverdovende proporties aan. De eerste- elftalspelers, in ieder geval deze middag de helden van SDW, komen gedoucht en wel binnenzetten. Onder hen Danny Peil, de zoon van Cor Peil, en Mark van Voorst. De twee hebben nog met Richard in de jeugdelftallen van SDW gevoetbald. Danny: 'Hij zat ook bij mij op de lagere school. Maar wij waren altijd alleen maar aan het voetballen. Al voordat wij naar SDW gingen. Vooral in Slotermeer Foto: Yvonne Witte speelden wij altijd op de pleintjes. Richard was een beetje een huftertje, een schoffie. Als je dat vergelijkt met Robbie, die was veel rustiger. Daar zat nooit veel bij. Maar Richard had altijd een grote bek, wist het SDW is al generaties lang de dub van de familie Witschge. Robs vijfjarige zoontje zet de traditie voort. Foto: Yvonne Witte AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 85