'HETZAL VOOR VEEL JGNGENSRESTEEN plaats van vandaag. Ik had ook altijd dat idee, en dat viel me af en toe zwaar. Ik denk andere oudgedienden misschien ook. Maar met die drang valt er niets op te lossen op dit moment. Vandaar dat ik bij mezelf de knop heb omgezet.' Contractverlenging Vorig jaar verlengde Grim zijn contract bij Ajax. Velen hadden gedacht dat hij nog een keer naar het buitenland zou gaan, om alle bekers te verzilveren, en om toch nog eens als eerste keeper een selectie te bevolken. Maar hij koos uiteindelijk toch voor de trouw aan zijn eerste liefde. Het was een keuze die hem in ieder geval de eerste jaren nog tot reserve zou maken. Want het idee Van der Sar te verdringen was zelfs de ambitieuze Grim te gortig. Grim: 'Ik heb destijds ook niet voor Ajax gekozen om op de bank te gaan zitten. Je hield er wel rekening mee, want Edwin was voordat ik kwam eerste keus geweest. Maar in het voorgesprek dat ik met Van Gaal had, bleek dat we allebei de kans zouden krijgen. Daar wilde ik voor gaan. Daar ben ik ook voor gegaan. Maar Edwin ging het alleen maar beter doen. Het was geen schande om achter hem te staan. Het streven de beste keeper te worden, moet je op een gegeven moment loslaten. Met Edwin in goede vorm voor je is dat een onhaalbaar en dus frustrerend streven. Dat neemt niet weg dat ik de wedstrijden miste, het spelen onder druk. Maar toch ben ik beter geworden als keeper. Ik kreeg ook training van Frans Hoek. En de groep was absolute top. Daar trainde ik iedere dag mee; daar werkte ik iedere dag mee. Daar word je nooit slechter van. Ik heb vier jaar fantastisch mooie dingen meegemaakt met Ajax. Die vier jaar gingen twee keer sneller dan het afgelopen half jaar. Spijt over mijn keuze heb ik dus nooit gehad. Natuurlijk vraag je je af hoe het je was vergaan als je ergens anders voor had gekozen. Maar ook dan besef je hoe mooi het hier was. Dat pakt niemand me meer af. Bij het verlengen van mijn contract moest ik een nieuwe afweging maken. Dat was niet gemakkelijk. Je moet je toch afvragen of je zo je loopbaan af wilt sluiten. Je weet dat, als Edwin blijft, je tweede keeper zult zijn. Wil je dat? Kan je dat? Daar moest ik over nadenken. Wakker heb ik ervan gelegen. Want er waren ook andere mogelijkheden. Ik had naar het buitenland kunnen gaan. Spanje, Engeland, Italië. Maar ik moest in januari van Ajax beslissen, toen het nog heel erg goed ging met de club, terwijl die andere clubs pas in mei of juni eventueel definitief zouden worden. Dat risico wilde ik niet nemen. Bovendien kwam Ajax met het voorstel om me na mijn carrière in de technische staf op te nemen. Dat, samen met mijn binding met de club, gaven de doorslag. Ik vind het hier nog altijd prachtig. Ik ben hier opgegroeid en voel me als een vis in het water. Als ik op mijn leeftijd naar het buitenland zou gaan, zou dat misschien nog wel ingrijpender zijn dan voor een jonge speler die zijn hele leven nog op moet bouwen. Mijn gezin voelt zich hier prettig.' De gelijkbenige driehoek Vorig seizoen zag het er even naar uit dat er geen vervanger zou worden gezocht voor VREEMDE GEWAARWORDING ZIJN DAT EEN RESERVEKEEPERZICH ZO LAAT GaDEN. MAAR DAT IS NU EENMAAL MIJN AARD' de naar Barcelona uitgeweken Frans Hoek. Van der Sar en Grim gingen elkaar trainen. Grim nam alvast een voorschot op zijn toekomstige functie. Maar na verloop van tijd ontstond toch de behoefte een echte keeperstrainer erbij te halen. Wil Coort werd de schuine zijde van een gelijkbenige driehoek. Grim: 'Zonder keeperstrainer ging het eigenlijk heel erg goed. En toch zijn we ermee gestopt. Edwin keepte heel erg goed, daar lag het niet aan. Dat was voor een deel ook mijn verdienste. Toen Edwin gekozen werd als beste speler, zei hij dat ook in zijn dankwoord. Opnieuw die waardering en dat respect. Dat we uiteindelijk toch besloten een keeperstrainer erbij te halen, had met mij te maken. Ik trainde altijd om klaar te staan om in te vallen. In die periode schoot dat er steeds meer bij in. Ik werd meer keeperstrainer dan keeper. Daar was ik niet gelukkig mee. Ik was meer met Edwin bezig dan met mezelf. Dat strookte niet met mijn eigen ambitie. Bovendien vond ik dat Edwin ook een ander klankbord nodig had. Het is ook niet mijn taak om met Edwin wedstrijden na te bespreken. Hoe goed ik het ook met hem kan vinden. Het is een heel groot toeval geweest dat we elkaar zo goed lagen. Van Gaal had dat al voorspeld in het voorgesprek toen ik naar Ajax zou komen. Hij zei dat onze karakters waarschijnlijk wel zouden stroken. Typerend voor hem is dat hij ook daarin gelijk heeft gekregen. In het begin had ik geen idee dat het inderdaad zo zou gaan. Zoiets moet groeien. Nu komt niemand daar ooit meer tussen. Een dergelijke band kan ik me niet met een andere collega/concurrent voorstellen.' Nadat Frank en Ronald de Boer waren vertrokken, en Peter Schmeichel had aangekondigd te zullen stoppen als keeper van Manchester United, wist men steeds stelliger dat Van der Sar aan net einde van dit seizoen ook zou vertrekken. Maar het bleef lang duister wat de bedoelingen waren van de keeper in kwestie. Echt concrete aanwijzingen kwamen er niet. Het concreetst was lange tijd een sage uit het Voorhoutse dorpsleven. De moeder van een supporter zou van de I plaatselijke groentenboer hebben gehoord dat de transfer allang rond was. AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 53