ize band kunnen wi] aflezen iodig veel omrijdt omdat zijn en geleden tijdens een zeer id-Limburg van de zenuwen 5 wegenkaart heeft gemorst ir flpwniripn ic ©Interleasing MwWw VI MVI Ivi Het beste in wagenparkbeheer. plezier te schenken, en Cruijff en hemzelf natuurlijk.' Maar er was een gebeurtenis die een nog grotere indruk maakte op Wouters. Een beeld dat nog lang zal blijven hangen; dat altijd zal wroeten in de gelukzaligheid van het weerzien. Wouters: 'De aftrap van Robbie de Wit, dat was voor mij het moment van de dag. In alle vreugde die we met z'n allen mochten beleven, was dit de ontroering. Het was mooi en triest tegelijk. Er ging heel wat door me heen toen ik hem die aftrap zag verrichten. Je beseft hoeveel geluk je hebt dat je gezond bent, en dat je tijdens je carrière gezond bent gebleven. Die paar blessures die je hebt gehad, en die je het idee gaven dat je het zwaar had, stelden helemaal niets voor. Zelfs de enkel van Marco, hoe treurig het ook is dat hij zijn carrière niet heeft kunnen afmaken, valt daarbij toch een beetje in het niet. Het was fijn dat Robbie erbij was en dat hij weer werd toegejuicht. Ik denk dat ik niet de enige in het stadion was bij wie de rillingen over zijn rug liepen.' Behalve onvergetelijke dagen, heb je ook hele seizoenen die je het liefste uit je hoofd zou bannen. De realiteit is beslist geen feest. De statistici rekenen zich een ongeluk om vast te stellen hoe uitzonderlijk slecht dit seizoen wel niet is voor Ajax. Ervan uitgaande dat succes de normale situatie is, is '98-'99 inderdaad een dieptepunt. Dit seizoen is een veelkoppig monster. Maar de neiging van sommigen om net te doen of het Armageddon is aangebroken, is toch al te paniekerig. En toch is er behoefte aan een strijdkreet. De wil om te winnen kreeg dit seizoen slechts sporadisch gestalte. In de competitie zijn de prestaties ver onder de maat gebleven. De enige opleving waartoe de selectie nog in staat bleek, was die in de halve finale van het Amstel-Cuptoernooi. Toen was Feyenoord voldoende inspirerend om nog eens te vlammen. Er waren vloeiende aanvallen te zien, mooie acties, maar bovenal inzet. Toch was er van tevredenheid bij de trainer geen sprake. Wouters: 'Daarvoor ging er te veel mis. De goede momenten waren er wel, maar ze waren er niet genoeg. We laten het op te veel momenten afweten. Er was voor mij geen enkele aanleiding om eens van het spel te genieten. Daarvoor bleef het te lang en te nodeloos spannend. We moesten winnen om nog iets van het seizoen te maken. Dat lukte, en in die zin ben ik wel tevreden. Maar de finale is geen doel op zich. We moeten winnen om voor de eerste en enige keer dit seizoen te kunnen juichen. En het is gebleken dat Fortuna ook niet voor niets in de finale terecht is gekomen. Jammer genoeg bleek de winst tegen Feyenoord geen opsteker voor de competitie. Daar hoop je dan op, dat er een positieve werking van uitgaat. Dat mocht niet zo zijn. En dus moeten we ons noodgedwongen helemaal op de bekerfinale richten. Het is niet anders.' Het zal duidelijk zijn dat het Ajax van dit seizoen geen reüniewedstrijden in het verschiet heeft. Want als deze selectie al legendarisch wordt, dan om de verkeerde redenen. Bel voor meer informatie (020) 312 36 00.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 31