'Ik zag Inge Danielsson in groot deel alleen van de verhalen kende en van de televisie. Wouters: 'Ik was weer even terug bij toen ik een kleine jongen was. Dan komen al die flitsen weer terug. Ik zag Inge Danielsson in Parijs. Nu stond ik opeens met hem te voetballen.' Het heeft iets van de teletijdmachine van Professor Barabas. Back to the future, deel 14. En dan niet met acteurs, maar met de echte hoofdrolspelers uit het werkelijke leven. Toen het zich allemaal afspeelde was de huidige trainer van Ajax elf jaar oud en speelde hij bij W Utrecht. Onlangs, voor Parijs. Nu stond ik opeens met hem te voetballen' de wedstrijd tussen Ajax en FC Utrecht was er een reünie van het jeugdelftal waarin Jan Wouters speelde, onder andere met Willy Carbo. 'Dat was echt jeugdsentiment,' zegt Wouters nu. 'Het was voor ons persoonlijk leuk. Ik speelde daar toen alle successen bij Ajax op het punt stonden te beginnen. Als je toen voetbalde was iedereen Jan Wouters slalomt onnavolgbaar tussen Pim van Dord en Johan Neeskens door tijdens de wedstrijd tussen twee teams van oud-spelers die ooit voor Ajax in een finale stonden. De directeur betaald voetbal scoorde beide doelpunten voor 'Ajax-uit'. altijd een van de sterren uit die tijd. Het mooie voor mij was dat ik dus op 6 april tussen al die sterren liep.' Cruijff stal de show niet op de avond die uit zijn naam was geboren. Op het feest van de herkenning volgden de hoogtepunten elkaar in een prettig tempo op. De opkomst van de spelers, die ene bal AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 29