Jari Litmanen, David Endt, Danny Blind en Heinz Stuy bogen zich vol ontzag over rugnummer 65. voltrok namens hen het vonnis. 'Nees', die ooit de eerste was die door Haarms onder handen genomen werd, zette het hem betaald; zweten zou hij, in zijn kostuum. Op de bank en af de bank, in het verzwaarde vest en ta-ta-ta-ta tegen die kopgalg, nog drie, nog twee en... één! Waarmee het bal geopend was. Door een erehaag van spelers en oud-spelers, trainers en oud-trainers begaf Bobby zich naar het middelpunt van het feest, waar hij overstelpt werd met cadeaus en felicitaties en de rest van de avond niet meer vandaan kwam. Of het moest zijn toen André Hazes met zijn mini-concert de aandacht - van vooral de dames - voor zich opeiste. Toen was Bob op zijn eigen avond even helemaal Bob: genietend van dit leven met zoveel andere Ajacieden om zich heen. Er werd gezongen en gedanst, er werden herinneringen opgehaald, oude banden aangehaald, moppen getapt en geintjes gemaakt, het was een feest zoals een feest moet zijn en het werd erg laat, maar de volgende ochtend was Bob Haarms als een van de eersten op het stadion, de haren strak gekamd als 53 jaar geleden toen hij voor zijn drie proefwedstrijden geslaagd was en bij het bestuur moest komen voor een gesprek, waarna hij als lid van Ajax werd aangenomen. Dinsdagochtend, 9 maart 1999; er is een hoop te doen want over een week moet Ajax uit tegen MW. Pensioen? Een Ajacied gaat niet met pensioen. 'En dit, Rinus, is Heinz, die ken je toch nog wel? Heinz moest zo nodig in de spits omdat hij op Wembley niet had hoeven vissen. Wimpie Suurbier heeft het geweten.' Natuurlijk liep er tussen de gasten ook een echte supporter rond. Toen deze het woord nam, had de voorzitter zich even tijdelijk onzichtbaar gemaakt. Voor de dames en Tom Egbers vormde het mini-concert van André Hazes het onbetwiste hoogtepunt van het feest.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 26