Thomas Acda Ted van Leeuwen Geert Jan Darwinkel Jaap Bakker Co Adriaanse Ronald Giphart tegenstander gaf met de woorden: 'Als je hem zo graag wilt hebben, dan geef ik 'm je toch!' Alleen weet ik niet of dit ooit is gebeurd of dat het een 'legendarische' toevoeging is aan de carrière van een legendarische man. Thomas Acda in Sportweek van 23 maart Ajax gaat binnenkort met Feyenoord en PSV brainstormen over de vraag hoe het spelers hogere netto-salarissen kan betalen. Want voor de eer voetbalt niemand meer. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 24 maart Johan Cruijff is in vorm als commentator bij de Champions League: 'Ik denk dat we Manchester United de doorslag van de twijfel moeten gunnen.' Co Adriaanse noteert de uitspraak gretig in zijn boekje met voetbaljargon. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 24 maart Bij wijze van sfeerverhogend element klinkt uit de luidsprekers in De Arena gezang en gejuich. Opgenomen in De Kuip? Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 24 maart andere vrouwen in het zonnetje aan de rand van het veld. Johan passeerde op z'n gemakkie het hele elftal in één vloeiende beweging. Hij wachtte op de doellijn op de terugkomst van de keeper, passeerde hem nog een keer in tegengestelde richting, speelde hem tussen de benen door en liep de bal over de doellijn. Hij raapte 'm op en sjokte met de bal onder zijn arm terug naar de middenstip. Ik vond hem geniaal, maar de moeders klapten routinematig. Kennelijk hadden ze dit al vaker gezien. Co Adriaanse in Voetbal International van 24 maart Olsen was altijd al een sieraad voor de sport en dan ben je in de voetballerij al gauw saai. Kees Jansma in Voetbal International van 24 maart ...exploiteren... Je kunt geen krant openslaan of je leest een column van Jan Mulder. Je kunt de televisie niet aanzetten of Jan Mulder geeft zijn mening. Jan Mulder laat zich graag exploiteren, want dat levert geld op. Recensie cVïlla BvD' in Voetbal International van 24 maart De eerste keer speelde ik tegen hem op voorland. Zijn moeder zat op een uit de kantine gepakt stoeltje samen met wat beloop heeft gelaten'. Als de maestro de perszaal heeft verlaten, worden aan de bar oude verhalen opgehaald. Veel anekdotes, veel Van Basten, veel Cruijff. De geanimeerde gesprekken worden abrupt beëindigd als Louis van Gaal binnen komt lopen. Cruijff heeft tijdens de persconferentie niets naars gezegd over zijn natuurlijke rivaal, maar wel te kennen gegeven dat hij altijd doorschakelt als hij het Barcelona van nu op tv ziet. Van Gaal wil ook graag wat zeggen. Hij heeft zich bewust gedistantieerd van de ereronde, terwijl hij toch een groot aandeel heeft gehad in de Europese successen van Ajax in de jaren negentig. Maar Van Gaal vindt dat het de avond van Cruijff is en daaraan wil hij niets veranderen. Er heerst een zekere spanning in de perskamer als Van Gaal langdurig het woord voert. Plotseling gaat er een mobiele telefoon af. Oei, vroeger gaf hij je er dan van langs. Ditmaal zegt hij niets. 'De dader' neemt met een rood aangelopen gezicht op. Van Gaal praat ondertussen rustig door over zijn vroegere idool Henk Groot. Tegen alle Nederlandse persmensen is hij buitengewoon mild. Als een Spanjaard een vraag stelt, zien we de Van Gaal van vroeger: fel, op zijn hoede en bang om aangevallen te worden. 'Esta humor' roept hij op een gegeven moment een Spanjaard tot de orde. 'In Nederland hebben de mensen tenminste humor,' legt hij in het Spaans uit. Na anderhalfjaar Spanje is kennelijk ook Don Louis erachter gekomen dat de Nederlandse journalisten eigenlijk best wel aardige jongens en meisjes zijn, die net als hij gewoon hun werk doen. Het is al bijna 7 april als de persconferentie toch nog even grimmig dreigt te worden. Er wordt een cryptische vraag gesteld, die indirect met de ontwrichte relatie Cruijff- Van Gaal heeft te maken. 'Op bepaalde vragen geef ik geen antwoord, want ik ben eerlijk,' zegt Van Gaal, waarna hij opstaat. Het is voorbij. Het feest is afgelopen. Iedereen, maar dan ook iedereen, keert tevreden terug naar huis. Jeroen van den Berg Het pijnlijke voor Ajax was dat Vitesse geen topprestatie hoefde te leveren om te zegevieren. Jaap Bakker in Voetbal International van 24 maart ...slagroom... 'Daarom snap ik niet dat mensen fan kunnen zijn van Ajax. Het is toch helemaal niet leuk om voortdurend alles te winnen? Het charmante van Feyenoord is dat het zo vaak misgaat.' Ronald Giphart in Sportweek van 30 maart Jan Mulder: 8. Chef prikkelstelling. De slagroom op het BvD-taartje. Zonder jou waren de kijkcijfers nog lager geweest. Hoed je voor over-exposure. Edwin Struis in Sportweek van 30 maart 240 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 240