Robert Heukels Frans Lomans Kees Jansma Johan Cruijff Marcel van Lieshout Middenstippen hebben prachtige en ijzingwekkende momenten beleefd, maar de middenstip van Nou Camp heeft ongetwijfeld het mooiste verhaal als de middenstippen weer eens bij elkaar komen. Misschien dat hij net zo huilde als ik toen de intens gelukkige Johan Cruijff boven hem stond te zingen. Eigenlijk zou het voetbal nu ogenblikkelijk moeten worden afgeschaft. Grootser en ontroerender zal het nooit meer worden. Raoul Heertje in Sportweek van 16 maart De Ajax-supporters gaan vaker hun toevlucht nemen tot het Zwolle-model; als de tegenstander te sterk lijkt, zorgen ze er gewoon voor dat de burgemeester de wedstrijd verbiedt. Frans Lomans in Sportweek van 16 maart Voorop gesteld: het gekissebis tussen Cruijff en Van Gaal, tussen Barcelona en Cruijff, tussen Nünez en Cruijff en tussen Van Gaal en de sportpers begint zo langzamerhand stuitend te worden. Niveauloos, triestmakend, kleuterwerk, waarbij (hoe tegenstrijdig) ook nog miljoenen guldens en prestige op het spel staan. Volwassen, ervaren en gevulde kerels laten zich telkens weer verleiden tot uitspraken die uitnodigen tot nieuwe uitspraken - en zo zullen ze wel doorgaan tot diep in de volgende eeuw. Kees Jansma in Voetbal International van 17 maart Het ging natuurlijk wèl ergens om. Niet primair om het sportieve resultaat, maar om iets dat altijd in mensen heeft gezeten en er ook altijd in zal blijven zitten: de behoefte om gezamenlijk iets positiefs en moois te beleven. Johan Cruijff in Voetbal International van 17 maart Bergkamp is een nette boekhouder met meerwaarde, geen man die op een gegeven moment er met de kas vandoor gaat om rijk en meeslepend in Rio de janeiro te gaan leven. Jan Mulder in de Volkskrant van 22 maart Van Gaal was jarenlang de Johan Cruijff van Sparta. Cruijff was de Johan Cruijff van de wereld. Hugo Borst in Algemeen dagblad van 22 maart Verder schelden, veel schelden. Op Vierklau, op Jol, op Rudy, op Jol, op Benni, op Jol, op Richard, op Jol, op Van Gaal, die de Arena met zijn dikke portemonnee heeft leeggeroofd en op Jol. Niks is lekkerder dan een oprecht mokkende Mokummer achter je als je club aan het verliezen is. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 22 maart Om het drama compleet te maken moest er nog een rode kaart vallen en een doelpunt worden afgekeurd. Het gebeurde. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 22 maart 'Weet je wat voor seizoen het is papa? Een Gronkjaer.' Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 22 maart Vergeleken met Ronald Spelbos is Jan Wouters, eveneens oud- Ajax-speler, een enthousiaste rasverteller. Marcel van Lieshout in de Volkskrant van 23 maart Een groot prater is Ronald Spelbos niet. Misschien kan hij schrijven. Omdat hij in ieder geval kan relativeren zou hij wellicht een aanwinst kunnen zijn voor de schrijvende voetbaljournalistiek. Marcel van Lieshout in de Volkskrant van 23 maart Het moment dat Piet Keizer, na voortdurend aan zijn voetbalbroek getrokken te zijn, deze uittrok en aan zijn gelukkig zelden verveelt. Er zijn gelukkig geen vertolkers van het Nederlandse levenslied ingehuurd, die de boel vanaf de Foto: Louis van de Vuurst middenstip op kunstmatige wijze moeten ophitsen. Zo wilde Cruijff het niet en dus gebeurt dat ook niet. De avond verloopt in een aangenaam chaotische sfeer. Zo kan het dus gebeuren dat in de tweede helft van Ajax tegen Barcelona zowel Jonk als Vierklau het rugnummer 4 draagt. Mooi gezicht trouwens tijdens die wedstrijd: Cruijff die samen met Wouters de coaching vanaf de bank doet. Een toekomstbeeld of een eenmalige gebeurtenis? Ook het einde van de avond is ingetogen. Alle Ajacieden die Ajax aan de Cups hebben geholpen maken een ereronde. Iedere toeschouwer in de ArenA, zowel heel oud als piepjong, ziet wel iemand AJAX MAGAZINE MEI 1999 tussen dit grootmeesterlijke gilde waarmee hij zich kan identificeren. Niet een partij vuurwerk, maar een ontspannen wandeling van een groep legendarische voetballers vormt het passende sluitstuk van deze avond. Op naar de persconferentie. Helaas zit Cruijff niet met Van Gaal en Wouters aan dezelfde tafel. Cruijff doet het alleen. Hij is zeer ontspannen en maakt grappen met zowel de (vele) Spaanse vertegenwoordigers van de media als met de Nederlanders. Er wordt vooral veel gelachen. Cruijff treedt zelf als tolk op. Het kersverse erelid van Ajax heeft genoten en zegt dat hij de hele avond 'bewust op z'n

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 239