Hugo Borst Youp van 't Hek Simon Zwartkruis Mart Smeets Bert Nederlof Bart Jungmann Zoals: in de wielrennerij wordt nogal wat doping gebruikt. Raoul Heertje in Sportweek van 2 maart B&vD zijn goed ingevoerd in de voetbalwereld, weten ook wel wat van andere sporten, maar kunnen het interviewen van mensen die niet in deze twee doelgroepen vallen beter overlaten aan Witteman of die andere Barend. Andersom geldt dat ook. Edwin Struis in Sportweek van 2 maart De heren mogen wel uitkijken dat de titel van het programma niet veranderd wordt in Jan Mulder. Edwin Struis in Sportweek van Jan Mulder... 2 maart Als Patrick Kluivert zich zo kan concentreren zoals Van Basten deed, wordt hij volgens mij de beste spits van de wereld. Simpel spelen is geen schande. Wim Kieft in Voetbal International van 3 maart Litmanen. Doorslaggevend (en in het voordeel van Ajax) kan zijn dat in Spanje en Engeland Jiskefet niet op televisie komt. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 6 maart Half april staan ze al op de Coolsingel en of je het als Amsterdammer leuk vindt of niet: het is niet anders. We staan heel veel punten achter en dat is een rotgevoel. Iedere rechtgeaarde Rotterdammer kent het. Zij hebben jaren hetzelfde meegemaakt. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 8 maart Litmanen onderhandelt niet, Litmanen eet pannenkoeken Edwin Struis en Simon Zwartkruis in Sportweek van 9 maart Het hoogtepunt van het sportweekend? Voor mij? Ja, dat is gek, het is heel persoonlijk, wat heet, heel erg persoonlijk zelfs. Ach, als Jan Mulder zijn liefde voor zijn zonen ons in cadeauvorm mag aanbieden, mag ik dan misschien... Mart Smeets in Sportweek van 9 maart Olsen in Sportweek van 9 maart Jan Wouters had de defensie van Ajax het liefst versterkt met een schaap met vijf poten, maar hij neemt genoegen met het aantrekken van Vierklau. Bert Nederlof in Voetbal International van 10 maart Mooi ook dat het 65 jaar lang Bobby is gebleven. Bob is slechts voor intimi. Natuurlijk zegt het iets over zijn ondergeschikte status, maar het zegt veel meer over zijn grootheid. In de voetbalwereld wordt een echte Bobby nooit een Bob. Bobby Charlton, Bobby Moore en Bobby Haarms. Bart Jungmann in de Volkskrant van 11 maart Maar dè vraag is: kan Ajax ooit de glorieuze kant van haar geschiedenis zichzelf laten herhalen, zonder dat JC daartoe de aanzet geeft? Het zou de eerste keer zijn. Robert Heukels in Sportweek van 16 maart Van Basten echt mee? Nee, zegt een goed geïnformeerde verslaggever. Het zou te riskant voor zijn gewrichten zijn en te emotioneel bovendien. De journalisten hebben er zin in. De perstribune zit bomvol en hoewel dit tegen een goed Nederlands gebruik in is, wordt er gedurende de avond hartstochtelijk geapplaudisseerd door de vertegenwoordigers van de media. Alleen de wave wil nog niet zo goed lukken. De eerste emoties komen los als de door een hersenbloeding getroffen Rob de Wit, aan de hand van Sjakie Wolfs, richting middenstip loopt om de aftrap van het openingsduel te verrichten. Groot applaus, overal in het stadion. En dat is nog maar het begin, want als de helden van weleer één voor één het veld opkomen, neemt het enthousiasme alleen maar toe. De naam van Marco van Basten staat niet op het officiële wedstrijdformulier in de kolderieke wedstrijd tussen 'Ajax- thuistenue' en 'Ajax-uittenue'. De uitshirts scoren twee maal via Jan Wouters, die ouderwets veel meters maakt over het gehele veld. Het stadion wordt even stil als Marco van Basten zich uit het trainingspak hijst. Dus toch! Als hij met nummer 9 het veld inloopt, klinkt er een ovationeel applaus zoals zelfs Johan Cruijff vandaag niet zal krijgen. Erewedstrijd Johan Cruijff vermeldt het programmaboekje van deze avond, die in het teken staat van dertig jaar Europa-Cupfinales. Het wordt ook een erewedstrijd voor Marco van Basten. Elk balcontact wordt begeleid met gejuich, ook vanaf de meestal zo serene perstribune. Wanneer hij de bal met rechts oplift en hem in één vloeiende beweging vanuit de lucht doorhakt naar Rijkaard, raken de toeschouwers ontroerd. De verloren zoon kan het nog steeds. Als het 'echte' Ajax later tegen het 'echte' Barcelona speelt, mist Shota Arveladze in de eerste helft een opgelegde kans. De F-side bedenkt zich geen moment en scandeert massaal de naam van Marco van Basten. Dat is niet anders als zijn gezicht in beeld is op de grote videoschermen in het stadion. De hele avond blijft één groot feest, dat Hoe vindt u Ajax spelen onder Jan ...cadeauvorm... Wouters? "Niet erg verrassend." Mark van den Heuvel belt met Morten AJAX MAGAZINE MEI 1999 237

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 237