'Er zijn beelden die voor de fotograaf een bepaalde meerwaarde hebben. Ik noem dat foto's met BTW, Bewust Toegevoegde Waarde. Deze foto van Patrick Kluivert heeft voor mij die toegevoegde waarde. Buiten het feit dat Patrick gewoon fotogeniek is, symboliseert hij hier meer dan alleen maar 'een huilende Kluivert'. Deze foto werd gemaakt in Rome, ruim na afloop van de huldiging van Juventus als Champions-Leaguewinnaar. Niet alleen de wedstrijd was imponerend (het betrof mijn eerste finale) maar ook dit beeld zette mij aan het denken. Net als een jaar eerder in Wenen was Kluivert ook nu weer invaller. Mede door zijn blessure was het echter bijna ondoenlijk om aan de verwachtingen te voldoen. Zijn tranen waren voor mij overduidelijk spontaan. Niet vanwege de verloren finale maar eerder als onderdeel van een emotionele ontlading. Het gevolg van een heel jaar aan opgekropte gevoelens. Volgens mij heeft Kluivert op dat moment de beslissing genomen om bij Ajax te vertrekken en elders een nieuwe start te maken. Een jaar later was hij tot mijn spijt dan ook weg.' Ron Richel (Utrecht, 1957) is autodidact en fotografeert al ruim vijfentwintig jaar. Als ex-topbasketballer heeft hij de sportfotografie altijd nauwlettend gevolgd. Vier jaar geleden is hij voor zichzelf begonnen als fotograaf, waarbij de sport zijn voorkeur heeft. Momenteel is Ajax Life zijn voornaamste opdrachtgever. Zijn leukste opdracht tot nu toe was de WK-Coca Cola-actie van afgelopen zomer waarvoor hij veel materiaal leverde. 220 MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 220