dat ik langskom. Tante Lenie hoopt natuurlijk net zo hard dat ik naar Amsterdam ben. 'Hoeveel heeft Ajax woensdag gespeeld?' vroeg Marijke. Ze was andijviestamppot aan het maken en zo te horen, ging het niet vanzelf. '4-0, Tahamata was geweldig,' antwoordde hij met tegenzin. Hij voelde zich opgelaten nu hij het zo letterlijk van de radio navertelde. Hoe wist hij dat dan? Was hij er soms bij geweest? Hoe deed hij dat vroeger? Toen werden er ook zoveel wedstrijden niet op de televisie uitgezonden. Toen ging hij ook nooit naar het stadion. Maar toen leek het wel of hij er altijd bij was. Als Ajax won, won hij. Als Ajax verloor, verloor hij. Als Ajax scoorde, juichte hij als bij zijn eigen goals. Zelfs de eerste wedstrijd van Johan Cruijff, tegen GVAV, stond hem nog helder voor de geest, hoewel hij van die wedstrijd ooit alleen maar een foto had gezien. Hij was vijf toen die wedstrijd gespeeld werd. 'Misschien kunnen we zondag wel naar de Meer gaan, kijk eens in de krant of ze thuis spelen?' Ajax moest thuis tegen Volendam, had hij net gelezen. Wat een schat was Marijke toch. Ze hield helemaal niet van voetbal. 'Ze spelen geloof ik uit, tegen FC Groningen,' antwoordde hij. Marjolein had gisteren gezegd dat ze naar Paradiso zou gaan. Ze stonden bij de deur van Geschiedenis. Ze praatten over het proefwerk dat ze net hadden gemaakt. Niet best. Gerard beweerde dat het Bakoenin geweest was die de Parijse Commune bijeen had geroepen. Hij wilde net aan een van zijn beruchte uiteenzettingen beginnen, toen Marjolein hem onderbrak. Gerard had haar verbaasd aangekeken en was onverstoorbaar doorgegaan. Gerard kon hoogst irritant zijn als hij een proefwerk goed had gemaakt. Alsof hij dacht dat hij dan alles goed kon. 'Dus daar heb je ook al verstand van?' had Marjolein spottend gevraagd. 'Net als van ouwe-lullen-muziek. Mijn God! Bakoenin en Supertramp. Als ze baarden hebben vind jij het mooi, hè?' 'Nee, dan jij,' was Gerards weinig snedige respons geweest. 'Ik hou tenminste van muziek die voor ons bedoeld is, voor ons en niet voor onze ouders,' zei Marjolein fel. 'Supertramp zal je nooit in Paradiso kunnen zien. Die zijn te druk bezig miljoenen te verdienen met die kwijlmuziek van ze!' Ze was nu echt boos. 'Vrijdag speelt The Jam, misschien wel de beste punkband van het moment, gewoon in Paradiso! Vijf piek entree! Voor vijf piek mag je bij Supertramp niet eens naar de plee!' 'Punk!' had Gerard zich een weg terug trachten te vechten, 'Punk is voor doven en slechthorenden. Oud nieuws en oorverdovend hard!' AJAX MAGAZINE MEI 1999 211

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 211