Als rechtshalf kies ik een jongen uit de huidige Al, Jakubu, een Ghanees. Hij staat nu bij ons op de 4, maar ik zie in hem meer een halfspeler. Hij heeft veel loopvermogen, een enorme longinhoud en is heel sterk aan de bal. Het is een jongen met een verschrikkelijke wil om te winnen. Als linkshalf komt er maar één in aanmerking: Edgar Davids. Op nummer 10 Dennis Bergkamp, hoewel hij in de jeugd aan de rechterkant speelde. Maar als rechtsbuiten wil ik graag Johnny van 't Schip. Wat betreft linksbuiten twijfel ik tussen Bryan Roy en de huidige van de Al Kevin Bobson. Het is doodzonde dat Roy na z'n problemen met Van Gaal op een zijspoor is geraakt. Hij heeft volgens mij daarna voor verkeerde clubs gekozen. Hij kon verschrikkelijk goed voetballen. Maar toch kies ik voor Bobson, die is wat gerichter. Spits is duidelijk: Marco van Basten. Dat lijkt me een aardig elftal zo.' hij toch ingebracht. En met een vrije trap scoort hij de winnende. Dat was typisch Marco, die bovendien een fantastische jongen was, ook voor de groep.' Volgend jaar is Cas Harms vijfentwintig jaar jeugdleider. Als hij voor die gelegenheid zijn ideale elftal mag samenstellen uit de jeugdspelers die hij onder z'n hoede heeft gehad, hoe ziet dat er dan uit? 'In het doel zonder twijfel Edwin van der Sar. Als rechtsback kies ik Tjapko Teuben, die bij Brugge heeft gespeeld en nu bij Helmond Sport speelt. Heeft het bij ons niet gehaald, maar is wel een heel aardige jongen. In het centrum als voorstopper Frank de Boer en als libero Pascal Heije. Die speelt nu in het tweede, heeft een vijfjarig contract, niet voor niks, want het is een talent. Als linksback kies ik Danny Hesp. Stond in één elftal met Frank de Boer. Frank als linksback en Danny in het centrum. Johan Cruijff wilde dat toen al omdraaien. Die had liever Hesp aan de zijkant. En als zodanig heeft hij ook onder Johan gedebuteerd in het eerste. Tegen Den Bosch liep hij die beenbreuk op en daarna is hij helaas nooit meer die voetballer geworden die hij had kunnen zijn. AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 203