Dé man van Borussia - Ajax was de op de nummer-4-positie spelende Edgar Davids, die zelf de 1-0 scoorde en Patrick Kluivert de 2-0 aangaf. Westfalenstadion opnieuw het decor van Nederlands totaalvoetbal. Bewondering Duitsers geven zich niet snel gewonnen, maar als dat eenmaal gebeurd is, is de bewondering voor de tegenstander ineens Foto: Louis van de Vuurst erg groot. Zo ook bij Dortmund-coach Ottmar Hitzfeld: 'Ik had al veel respect voor Ajax en vanavond hebben ze niet alleen duidelijk gemaakt dat ze het beste team ter wereld zijn, maar ook waaróm ze dat zijn. Ze misten zoveel spelers méér dan wij, zoveel spelers speelden op een andere Foto: Louis van de Vuurst positie, het maakte allemaal niets uit, ze kwamen er beter uit dan wij. Ik kan gewoon niet anders concluderen dan dat de spelers van de Nederlandse kampioen veel verder zijn dan die van de Duitse kampioen. Tactisch en technisch.' Ajax was voor de twintigste keer op rij ongeslagen gebleven in een internationale wedstrijd. Ronald de Boer had al voor het duel zijn teamgenoten opgeroepen om bij Ajax te blijven. Er was nog zoveel te winnen, meende hij. We kennen de afloop. Een jaar later al zijn de rollen omgedraaid als Ajax in de halve finale onderuit gaat tegen Juventus en Borussia Dortmund de Italianen in de finale verslaat. Later dat jaar verhuist ook de wereldbeker naar het Westfalenstadion. En wat je ook mag zeggen over het niveau van die verrassende Europese en wereldkampioen: het fantastische Westfalenstadion komen die bekers in ieder geval toe. 198 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 198