mijn toekomst. Het zou voor mij een droom zijn. Mijn broer heeft contact gehad met de Braziliaanse voetbalbond. De trainer heeft mijn broer laten weten dat de belangrijkste Brazilianen in Europa allemaal op de voet worden gevolgd.' Heb je in de negen maanden datje nu bij Ajax bent veel geleerd? 'Ik heb veel over positiespel geleerd. Ik heb tot nog toe acht doelpunten gemaakt, vijf in de competitie en drie in de beker. Ik heb de indruk dat ik bij het maken van die doelpunten steeds wist waar ik de bal zou ontvangen. Het waren uitgespeelde kansen, waarbij ik voortdurend met m'n gezicht richting doel stond. Ik speel hier samen met heel goede voetballers. Dat alles bij elkaar is heel leerzaam voor mij. Er wordt bij Ajax op hoog niveau getraind. Er zijn natuurlijk nog dingen die voor verbetering vatbaar zijn. Zoals koppen, maar dat is door mijn geringe lengte gewoon moeilijk te ontwikkelen. Daar staat tegenover dat ik in één-tegen-één-situaties vrij goed ben.' Ben je tevreden over de aanvoer die je vanaf het middenveld en de achterhoede krijgt? 'Jazeker. Ik krijg hier heel veel bruikbare ballen. Als je positiespel goed verzorgd is en je hebt ook iemand als Litmanen erbij lopen, die de ballen perfect aanspeelt, dan is dat lekker spelen hoor!' Wamberto maakte Litmanen negen maanden mee en is lyrisch over de stilist. Hoe rampzalig is het wegvallen van de Fin voor Ajax? Wamberto trekt een zure tuit met zijn lippen en lacht wat ongemakkelijk. Hij zegt: 'Het is duidelijk dat we een probleem hebben. Maar ook hier verwacht ik dat de technische staf en het bestuur een oplossing zullen vinden, om vanuit de huidige spelerskern verder te gaan. Ajax zal altijd Ajax blijven. Zelfs het vertrek van Litmanen zal daaraan niets veranderen.' Wamberto heeft zijn persoonlijke ambities nog niet bijgesteld. Hij wil dolgraag ooit de selectie van het Braziliaanse elftal halen, terwijl hij bij Ajax de 'gewone doelen' nastreeft. Wamberto: 'Ik wil graag kampioenschappen en bekers winnen, zoals Ajax altijd gedaan heeft. Dit seizoen zitten we in een moeilijke fase, maar in de toekomst weet je nooit wat er gaat gebeuren. Ik ben altijd optimistisch, dat zit in mijn aard. We moeten positief blijven, ook dit seizoen.' Concurrentiestrijd Wamberto is op veel plaatsen inzetbaar. Hij speelde op alle plaatsen in de voorhoede, maar ook kort achter de spitsen en rechts op het middenveld. Naar welke positie gaat zijn voorkeur uit? Wamberto is er vrij nuchter onder. Hij zegt dat het hem allemaal weinig uitmaakt, de trainer bepaalt waar hij moet spelen en die taak volgt hij vervolgens op. Als het maar in het belang van het team is, dat is zijn belangrijkste criterium. Aan de rechterkant ondervindt Wamberto concurrentie van Babangida, een vergelijkbare voetballer. Beiden zijn klein, snel en buiten het veld goedlachs. Wamberto moet lachen als hij met deze overeenkomsten wordt geconfronteerd. 'Iedereen zegt inderdaad dat wij concurrenten zijn. Maar je moet niet vergeten dat hij veel pech heeft gehad in dit seizoen. Ik heb in feite mijn kans gekregen doordat Babangida geblesseerd raakte. Ik heb die kans aangegrepen om me verder te AJAX MAGAZINE MEI 1999 17

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 17