VARIA g. Meer vuilnisbakken Dit zal volgende keer aan de orde komen. h. Temperatuur in de ArenA Op het moment is de ArenA aan het uitzoeken of de ArenA verwarmd kan worden, dit met het oog op de evenementen tijdens de eeuwwisseling. Het stadion zal echter niet verwarmd worden bij voetbalwedstrijden. Het merendeel van de aanwezigen vindt dit ook niet nodig tijdens voetbalwedstrijden. i. Geluidsinstallatie De kwaliteit van de geluidsinstallatie is onvoldoende. De ArenA heeft reeds een extra installatie ingehuurd, dit is echter nog steeds niet voldoende. De ArenA is nu in gesprek met Philips om een plan te maken om dit te verbeteren. j. Stewarding Men is zeer tevreden over de stewards van Ajax, maar minder over de stewards van WWS. Men stelt voor om bij de stewards van WWS een naamplaatje op te doen, zodat indien problemen zich voordoen men kan aanwijzen welke steward daarbij betrokken was. Ajax en ArenA zullen de stewarding van WWS nader gaan bekijken, alsmede de mogelijkheid van een naamplaatje. Het blijkt dat mensen spullen moeten inleveren van de stewards die volgens de regels wel gewoon mee naar binnen mogen. Ajax zal nogmaals duidelijk maken aan de stewards wat wel en wat niet mee naar binnen genomen mag worden. Er wordt opgemerkt dat vrouwen slecht gefouilleerd worden, terwijl mannen wel uitvoerig gefouilleerd worden. Tevens wordt de opmerking geplaatst dat op deze manier veel vuurwerk de ArenA binnenkomt. Men zal voortaan ook in de stewardbriefing opnemen dat stewards oudere mensen sneller doorverwijzen naar de liften. 4. Entertainment voor aanvang en tijdens de rust van de wedstrijd De volgende ideeën worden geopperd: - Penalty-bokaal - Amsterdamse zangers - Jeugdwedstrijd (voor aanvang wedstrijd) - Praatje met B. Haarms S. Wolfs - Jiskefet (Cees Prins) De meerderheid van de aanwezigen vindt het muziekje dat wordt gespeeld bij een doelpunt niet leuk. Men wil ook meer betrokken worden bij Ajax-nieuws (bijvoorbeeld bij een wedstrijd vertellen dat Ajax een nieuwe aankoop heeft gedaan, in plaats dat iedereen het daarna hoort). Er wordt gevraagd of er geen georganiseerd vuurwerk kan komen. De heer Van Praag legt uit waarom er niet zomaar georganiseerd vuurwerk afgestoken kan/zal worden. 5. Wijziging van aanvangstijden en wedstrijddagen Er heerst een groot ongenoegen over het feit dat er constant wijzigingen zijn van wedstrijddagen en -tijden. Tevens is het gebeurd dat in het programmaboekje van Canal+ staat dat een wedstrijd op een nader te bepalen tijd wordt gespeeld, terwijl de supporters dit nog niet eens weten. Het verschuiven van wedstrijden wordt bepaald door 3 factoren: 1) Op verzoek van Ajax (dit is echter nauwelijks het geval) 2) Op verzoek van de Gemeente (dit gebeurt ook weinig) 3) KNVB (wil graag clubs tevreden stellen, en verschuift voor één club vervolgens enkele andere wedstrijden, alsmede voor Interland wedstrijden). Er zal naar gestreefd worden om de aankondiging hiervan zo snel en duidelijk mogelijk te laten verlopen. Voor het volgend seizoen zal in overleg met de heer Patijn het wedstrijdschema tijdig voorgesteld worden. Alleen bij uitzondering zouden er wijzigingen doorgevoerd mogen worden. 6. Kaartverkoop a) Ajax zal zijn kaartverkoop zodanig wijzigen dat voortaan in ieder vak in het stadion (mits er uiteraard plaats is) plaatsen in de vrije verkoop zullen gaan. b) De invalidentribune is niet groot en de meerderheid is verkocht aan seizoenkaarthouders. De enkele plaatsen die dan nog over zijn blijken snel uitverkocht. Er worden verschillende ideeën geopperd om meer invalidenplekken te realiseren, waaronder het maken van een soort podium in de gracht. Om deze ideeën verder uit te werken moet de ArenA naast de aantallen waar het om gaat, ook rekening houden met het calamiteitenplan van de ArenA. Ajax zal de aantallen doorgeven aan de ArenA. De heer Lefeber benadrukt dat sinds het begin van dit seizoen twee uur voor aanvang van de wedstrijd stadionverkoop plaatsvindt. Mensen kunnen nu dus ook op het laatste moment een kaartje kopen. Informatie over de kaartverkoop is altijd te vinden op de teletekstpagina's van RTL5, Veronica en AT5 (deze beheerst Ajax zelf). Ook de NOS zet informatie over Ajax op teletekst. Ajax probeert ook hier altijd wel informatie inzake kaartverkoop op te krijgen. Er zal voortaan gestreefd worden naar verbetering van de communicatie. Foto: Louis van de Vuurst 7. Persoonsgebonden Club Card In verband met de veiligheid is enige tijd geleden de Persoonsgebonden Club Card ingevoerd. Er is nu een commissie samengesteld onder leiding van de heer Stekelenburg om het effect hiervan te evalueren en tevens te beslissen over de toekomst van de Persoonsgebonden Club Card. Het rapport van de commissie Stekelenburg zal eind februari uitkomen. Ajax vindt zelf dat een seizoenkaarthouder altijd iemand mee moet kunnen nemen of zijn/haar seizoenkaart moet kunnen uitlenen (zonder dat hiervoor een Club Card vereist is). Waarschijnlijk zal uit het rapport komen dat de Club Card een soort van servicekaart zal worden, waardoor mensen bij de kaartverkoop voorrang zullen krijgen in de volgorde: 1) Seizoenkaarthouders 2) Supportervereniging Club Card-houders 3) Ajax Club Card-houders De KNVB heeft Ajax medegedeeld dat indien Ajax samen met de Overheid (wat inhoudt Gemeente, Politie, Justitie) een goed plan op tafel legt, de KNVB aan Ajax ontheffing zal verlenen inzake het gebruik van de Persoonsgebonden Club Card. Ajax vindt tevens dat voor wedstrijden waar de kans op risico nihil is, meerdere kaartjes zonder Club Card gekocht moeten kunnen worden. 8. Rondvraag - Er wordt gevraagd naar het bericht dat de prijs van de seizoenkaart omhoog zou gaan in ruil voor gratis parkeren of gratis gebruik maken van de metro. De heer Lefeber vertelt dat hierover met de Gemeente is gesproken. De Gemeente zou deze maatregel in willen voeren om het zogenaamde 'zwart parkeren' en 'zwartrijden in de metro' tegen te gaan. Door middel van deze verhoging zou Ajax zorgen voor de inning van dit geld. Er zitten echter nadelen aan vast: 1) mensen die samen carpoolen 2) mensen die lopend of met de fiets komen 3) mensen die met de trein komen. Ajax is dan ook tegen het voorstel van de Gemeente. - Er wordt opgemerkt dat de bereikbaarheid van de Toekomst moeilijk is door het ontbreken van openbaar vervoer ernaartoe. - Er wordt gevraagd of bij sneeuw en/of ijzel de omgeving van de ArenA ijsvrij gemaakt kan worden. Dit is echter de verantwoordelijkheid van de gemeente, niet van de ArenA. - Men kan een verzoek indienen bij Klantenservice om op de wachtlijst te komen voor kaarten voor de invalidentribune. - Er wordt opgemerkt dat mensen zich hebben gestoord aan de kreten tegen Olsen. - Er wordt gevraagd waarom het dak meestal dicht is in de ArenA. De heer Van Raan legt uit dat één keer per week een voorbespreking plaatsvindt met J. Bakker, de technische staf en de ArenA waarin besloten wordt of het dak open of dicht zal zijn. Van Praag meldt dat de KNVB binnenkort ook met een reglement hierover zal komen. - Er wordt opgemerkt dat de Supportersdag dit jaar teleurstellend was. De heer Van Praag vraagt de forumleden na te denken over suggesties voor de volgende Supportersdag en deze op te sturen naar Astrid Koster. AJAX MAGAZINE MEI 1999 165

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 165