Sfeerteam toch aanwezig, dus als u iets wilt weten kunt u alvast bij hem terecht.' Nadat vervolgens traditioneel het Ajax-Bordjesclub-lied (en niet het Ajax-clublied, zoals onlangs in de Volkskrant stond vermeld) door het gehele gezelschap uitbundig was gezongen, kon iedereen zich richten op het culinaire gedeelte van de avond, terwijl Michael van Praag en Uri Coronel elkaar afwisselden in het te berde brengen van leuke verhalen, grappen, grollen en moppen, waarvan sommige eigenlijk niet helemaal geschikt voor jeugdige oortjes waren maar die waren er dan ook niet bij. Leuk was het wel... Aldus verliep de avond zoals het hoort, met gezellige muziek (en leuke moppen) door Jitse Kalsbeek, heerlijk eten en drinken, een uitstekende bediening door de brigade van Ruud Verschoor, veel gelach en plezier. In een prima stemming liep de avond naar het einde en zo rond half twaalf ging de Ajax-familie weer zo'n beetje huiswaarts. De reünie van de Bordjesclub zat er weer op en men keek alweer uit naar de volgende bijeenkomst, ergens rond 18 maart 2000, en ook dan zal weer klinken: Hier is de Ajax-Bordjes-Club Nog vol van kracht en pit De dragers van het Ajax Shirt Het merg van rood en wit. Tijn Middendorp Foto's: Louis van de Vuurst Rood en wit zijn de wijn, de kaarsen en de bloemen op de tafels waaraan de mannen met de rood-witte harten aanzitten, zoals hier Harry en Luuk Sacksioni en Willem de Geest. Geflankeerd door de ereleden Wim Schoevaart (links) en Uri Coronel zingt algemeen directeur Frank Kales het Bordjesclub-lied mee. Alle supporters van Ajax kennen wel de papiersnippers, de trommels, de banieren, de orkesten en de skyswingers die in de ArenA worden gebruikt. Doel hiervan is de sfeer in het stadion te verhogen. Dat deze elementen een initiatief zijn van het zogeheten sfeerteam is bij veel mensen nog niet bekend. Daarom kan dit begrip een nadere introductie wel gebruiken. Ooit begon het sfeerteam als zelfstandige organisatie. Supporters van Ajax vonden dat de Amsterdam ArenA wel wat meer ambiance kon gebruiken en besloten bij elkaar te komen om te bespreken hoe dit tot stand zou kunnen worden gebracht. Aan het begin van het huidige voetbalseizoen is het sfeerteam in een professioneel jasje gestoken. Onder de vlag van Ajax komen vertegenwoordigers van verschillende partijen nu regelmatig bij elkaar om bestaande ideeën te evalueren en te brainstormen over nieuwe ideeën. Naast Ajax, de Amsterdam ArenA en IDTV bestaat het sfeerteam uit mensen die de belangen en meningen van de supporters vertegenwoordigen en naar voren brengen. De Supportersvereniging is zo'n partij en ook de F-side is een van de groeperingen waaruit het sfeerteam bestaat. Axios, tot slot, heeft als doelstelling het bevorderen van de banden tussen de vereniging Ajax enerzijds en de supporters van Ajax anderzijds. In die hoedanigheid maakt deze organisatie dan ook deel uit van het sfeerteam. Het moge duidelijk zijn dat het voornaamste doel van de leden van het sfeerteam is meer sfeer in de Amsterdam ArenA te creëren. De middelen en manieren die zij hiervoor gebruiken, zijn omvangrijk. Met behulp van een AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 161