Bordjesclub 'nog vol van kracht en pit' V/tlC(ZT Wat doe je als er iemand jarig is? Dan kom je bij elkaar en vier je met de jarige de verjaardag in een gezellig samenzijn waar je zoals vaak op verjaardagen oude bekenden tegenkomt met wie je herinneringen ophaalt of de toekomst beschouwt. 18 maart is voor Ajacieden een bekende datum en zeker voor mensen die al wat jaren meelopen, zoals de mannen van de Bordjesclub, ofwel degenen die langer dan 25 jaar een groot deel van hun ziel en zaligheid in Ajax hebben gestoken. Rond de datum waarop Ajax verjaart, komt het gezelschap in een reünie bijeen voor een drankje en een hapje in het eigen clubhuis. 'Een drankje en een hapje' is wat povertjes uitgedrukt, waar 'een stevige borrel en een behoorlijk diner' beter op z'n plaats is, want dat hoort bij de Bordjesclub. Al 53 jaar, en dus ook bij de 54ste Reünie op 19 maart jongstleden. Rond half zes waren de eerste krasse knarren in de bestuurskamer op de Toekomst gearriveerd, waarna het gezelschap langzamerhand uitgroeide tot een man of tachtig. 'Men only' typeert de Bordjesclub door de geschiedenis heen, maar tijden veranderen, zij het schoorvoetend. Een aantal dames liet vorig jaar al van zich horen en ook dit jaar vierden de dames de verjaardag van hun club in eigen kring, dit keer aan de boorden van de Amstel. Een tafel met een hoog eerste-elftalgehalte: Ben Muller, Sjaak Swart, Ton Pronk, Bob Haarms en Ger van Mourik. Een van de gasten was Danny Blind, hier in geanimeerd gesprek met commercieel directeur Bob-Jan Hillen en Cas Harms, de leider van de A1 De borrel gaf de aanwezigen als vanouds de nodige inspiratie om nog eens over toen te vertellen, maar ook het heden en de toekomst wordt niet overgeslagen. Toen men merkte dat de maag zo langzamerhand wel iets kon gebruiken, was dat voor de voorzitter van de Bordjesclub, Jan Neefjes en zijn medebestuursleden André Kraan, Jan Potharst, Henk Smit en Wim Schoevaart een prima gelegenheid om de heren te verzoeken de tafels op te zoeken voor het diner. De 'kantine' op de Toekomst was weer omgebouwd tot een prima restaurant waar Ruud Verschoor met z'n rood-witte brigade klaar staat om iedereen van alles te voorzien. Doch, zoals gebruikelijk, niet eerder dan dat Jan Neefjes het hele gezelschap welkom heeft geheten en in het bijzonder de gasten, dit keer Danny Blind, museumdirecteur Thijs Lindeman en algemeen directeur Frank Kales, alsmede het hele bestuur. Tot slot kijkt voorzitter Neefjes vanuit de Toekomst ook naar de toekomst door zich af te vragen 'waar we elkaar volgend jaar bij de 55ste reünie van de Bordjesclub en het 100-jarig bestaan van de vereniging zullen treffen. Misschien wel in Zuid-Afrika, Ghana of België. Of gewoon hier op de Toekomst. We weten het nog niet.' Voor het diner begon nam Uri Coronel het woord voor een soort van opwarmronde, waarna voorzitter Van Praag in zijn speech het belang van de Bordjesclub nog eens benadrukte ('Jullie zijn Ajax') en eveneens vooruitkeek naar volgend jaar. 'De voorstellen om dat Ajax waardig te vieren komen van de Evenementencommissie. Thijs Lindeman maakt daar deel van uit en is Foto's: Louis van de Vuurst Bordjesclub-voorzitter Jan Neefjes heet de leden en gasten welkom op de 54ste reünie van de oude garde. AJAX MAGAZINE MEI 1999 159

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 159