Cees van Oevelen: 'Behalve de naam biedt Ajax spelers een aantal dingen die andere clubs niet hebben.' Vervolgens maakte hij de overstap naar de senioren en zat twee jaar bij de A-selectie. En toen stond Ajax weer voor de deur. Het was in de tijd dat de zaterdagafdeling van Ajax grote plannen had. Het eerste elftal was vanaf de derde klasse van de AVB in recordtempo opgeklommen naar de derde klasse van de KNVB. Het doel was het bereiken van de hoofdklasse en de toenmalige trainer Dick de Groot verzocht Van Oevelen om mee te werken aan deze dankbare taak. 'Het was een goed team,' zegt Van Oevelen nu. 'Ik speelde met jongens als Dennis Gerritsen en Renato Dijkhuizen en we promoveerden snel naar de hoofdklasse. Vervelend was alleen dat we direct in het eerste seizoen degradeerden. We speelden een beslissingswedstrijd tegen Volendam en die verliep dramatisch. Als we een gelijkspel hadden behaald of hadden gewonnen, waren we erin gebleven. Maar we verloren met 2-1 en degradeerden.' Van Oevelen speelde nog een paar jaar in het eerste elftal, maar uiteindelijk koos hij er toch voor om wat lager te gaan spelen in verband met zijn werk. Vorig jaar deed hij nog pogingen om zo nu en dan met het eerste mee te trainen - heel soms viel hij zelfs nog in - maar dit jaar doet hij het beduidend rustiger aan in het derde. Van Oevelen is niet de enige echte Ajacied die in het derde elftal speelt. Ongeveer de helft van de spelers heeft vroeger in de jeugd van Ajax gespeeld en is teruggekeerd op het oude nest. Maar er zijn er ook bij die als jong jochie tekort kwamen en het op later leeftijd alsnog proberen. Van Oevelen: 'Ook voor de amateurs worden jaarlijks selectiewedstrijden georganiseerd en je staat er versteld van hoeveel mensen zich dan aanmelden. Ook al spelen we op recreatief niveau, het is toch Ajax. Behalve de naam kunnen wij ze een aantal dingen bieden die je bij andere clubs niet kunt verwachten. Zo heeft Ajax natuurlijk een uitzonderlijke accommodatie. Een ander voordeel is dat ook de spelers van het derde gebruik mogen maken van faciliteiten zoals het krachthonk.' Van Oevelen is gematigd tevreden over de resulaten van zijn team dit jaar. 'Ik zat net naar teletekst te kijken en zag dat we ergens in de middenmoot staan. Dat is wel een goede afspiegeling van de stand van zaken. Onze start was zwak, maar daarna hebben we ons goed hersteld.' Dat is ook de mening van Grootenboer. Hij is tevreden over de progressie, maar zal toch al blij zijn als zijn ploeg zich dit jaar handhaaft. Volgend seizoen zal dan weer naar boven worden gekeken. 'Er hebben al jongens gebeld die ik ken uit de jeugd. Of ze weer bij ons mochten komen spelen. Ze moeten eerst op proef, maar ik ben ervan overtuigd dat we na de selectiewedstrijden in april zeker twee of drie goede versterkingen zullen krijgen. Dat moet ook wel, want volgend jaar willen we weer kampioen worden.' AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 154