Ajax zaterdag 3 komt uit in de reserve eerste klasse, waar Beursbengels 2 een van de tegenstanders is. tegenwoordig is het weer een stuk leuker. Ik heb dan ook een groep tot mijn beschikking van zeventien spelers. Precies zoals ik wilde.' Wat ook erg prettig is, is dat Grootenboer tegenwoordig zelfs een assistent heeft, Edwin Oosterbrink. 'Dat is reuze handig, want vooral bij uitwedstrijden heb je als leider toch veel te doen. Nu kan ik me geheel concentreren op de wedstrijd. Ook de samenwerking met trainer Cees Boot gaat prima. Ik praat op donderdagavond met hem over de opstelling, maar ik heb de eindverantwoording. Dat is ook logisch, want Cees is over het algemeen niet aanwezig bij de wedstrijden van het derde.' Dat is geen onwil. Het is gewoonweg niet mogelijk. Boot: 'Ik ben in eerste instantie verantwoordelijk voor het tweede en dat team speelt uit als het derde thuis speelt en andersom. Ik ben tijdens wedstrijden dus meestal in de dug-out van het tweede te vinden, maar een voorkeur heb ik niet. Ze zijn me beide even lief.' De trainer heeft een rare week achter de rug. Zijn vrouw was een paar dagen skiën in Oostenrijk, en dan blijkt dat het toch wel chaotisch wordt als een man alleen achter blijft met zijn gezin. 'Ze kan elk moment thuis komen en we zetten nu alles op alles om het huis op tijd schoon te krijgen.' Ook wat voetbal betreft heeft Boot gemengde gevoelens overgehouden aan het weekeinde. Het tweede heeft gewonnen, maar het derde verloor na vier wedstrijden op rij te hebben gewonnen, weer eens. Vervelend, zegt Boot, maar het hoort erbij. 'Het draait ook nog niet echt goed. Sommige jongens hebben moeite met het niveau. Het valt ook niet mee. We spelen een klasse onder de hoofdklasse en dat is een prima niveau. Maar al met al ben ik toch wel tevreden. Je hebt er geen omkijken naar, want het is een vriendenelftal. We trainen twee keer in de week en als ik het in procenten moet uitdrukken schat ik dat de opkomst AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 151