Het derde zit i Heel goed gaat het nog niet met het derde elftal van de zaterdagafdeling. Maar de laatste weken is er een opgaande lijn te bespeuren. Volgens trainer Cees Boot, leider Frans Grootenboer en speler Cees van Oevelen zullen He resultaten alleen maar beter worden. ^ffe kenden een dramatische start, maar de laatste tijd gaat het weer beter. Toch is de kwaliteit niet Meer wat het is geweest. Ik durf het nauwelijks hardop te zeggen, maar ik denk dat veel spelers voor andere clubs kiezen omdat die betalen. Daardoor spelen er geen kanjers zolMrroeger meer in het derde elftal. Het verloop is veel te groot geworden.' Frans Grootenboer (57) kan het weten. Hij is sinds negen jaar leider van het derde elftal en heeft de spelers zien komen en gaan. Zijn constatering dat het momenteel even wat minder gaat, is bitter. Maar ja, de mindere periode gaat hem, als echte Ajacied, aan het hart. En een echte Ajacied is hij, laat daar geen twijfel over bestaan. Grootenboer is al vanaf 1951 lid van Ajax. Ook in die naoorlogse tijden waren er al selectiewedstrijden en Grootenboer bleek talentvol genoeg om te worden aangenomen. Tien jaar was Grootenboer destijds en hij werd ingedeeld bij de welpen (tegenwoordig de E-junioren). Ajax is nooit meer uit zijn hart verdwenen. Achtenveertig jaar nadat hij lid werd, is Ajax nog steeds 'zijn cluppie'. Jaren geleden was Grootenboer ook een van de oprichters van de zaterdagafdeling van Ajax. Samen met mensen als Hennie Henrichs, broer Rolf Grootenboer (tegenwoordig werkzaam bij de BI) en Cees Boot (op dit moment trainer van het tweede en derde van de Ajax- zaterdafdeling), zette hij de amateurtak op poten. Toen Johan Cruijff er ook wel wat ZAXltVAC, door Erik Brouwer foto's Louis van de Vuurst in zag, kon het niet meer fout gaan. Grootenboer voetbalde op dat moment zelf in de zondag 5. Toen de zaterdagafdeling was opgericht kende hij zelfs nog even een periode van sportieve hoogconjunctuur toen hij gevraagd werd voor het eerste. Maar hij deed al snel een stapje terug naar het tweede en daarna naar het derde. Vervolgens stopte Grootenboer, inmiddels al dik in de veertig, helemaal omdat hij toch ook aan zijn maatschappelijke carrière moest denken. Inmiddels is hij alweer een jaar of negen leider van het derde elftal. En met succes. 'Toen ik begon, speelden we in de laagste klasse. Nu spelen we reserve eerste klasse. Promoveren kunnen we niet, omdat hoger spelen niet mogelijk is. Als een speler uit het derde hoger wil spelen, zal hij naar het tweede moeten. Dat vinden wij trouwens helemaal niet erg. Wij vinden het juist heel leuk als een speler via het derde de stap omhoog neemt. Ooit speelde Imro Wielkens bij ons. Die jongen zat op een dood spoor en wij gaven hem de kans om hier te voetballen. Na drie wedstrijden speelde hij al in het tweede, even later speelde hij de sterren van de hemel in het eerste elftal. Weer een paar maanden later speelde hij betaald voetbal in Spanje. Dat is toch mooi?! Daar zijn we dan enorm trots op.' Zeventien spelers Dit seizoen mag het dan niet zo heel goed draaien, Grootenboer heeft er nog steeds plezier in. Vorig jaar dreigde hij even met opstappen, maar daar schrok het bestuur zo van dat zijn wensen direct werden gerealiseerd. 'Ik had veel te weinig spelers tot mijn beschikking en daardoor was het plezier even weg. Het gebeurde nogal eens dat ik op vrijdagavond maar moest hopen dat er niemand afbelde, omdat we anders niet genoeg spelers zouden hebben. Maar AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 150