moeite mee. Na een klein kwartiertje echter was het toch raak. Danny Murphy bracht via de rechterkant de bal voor het doel, waar de aanval door Paulo Meijndershagen vallend werd afgerond (1-0). De ploeg uit Hoorn wenste ook daarna nog niet de defensieve stellingen te verlaten, terwijl Ajax op zoek bleef naar het tweede doelpunt. Het moest daarbij natuurlijk wel scherp de counters van Zwaluwen in de gaten blijven houden. In de tweede helft werd de druk op het Hoornse doel steeds groter en verdere doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Raymond Bennekers reageerde eerst attent op een van richting veranderde bal om de keeper van de gasten daarna kansloos te laten en kort daarna was het opnieuw Paulo Meijndershagen, die definitief het vonnis over Zwaluwen voltrok en zijn achtste goal van dit seizoen liet aantekenen. Eindstand 3-0 en een verdiende overwinning, die eigenlijk geen moment in gevaar kwam. Ook in de uitwedstrijd tegen Veensche Boys trok Ajax aan het langste eind. Veensche Boys trachtte het Ajax moeilijk te maken door het middenveld over te slaan en de voorwaartsen met lange trappen te zoeken. De hele week had men daar terdege op getraind, maar men had alleen niet op Pluvius gerekend, want wat op droge velden was getraind, lukte deze regenachtige dag op een spekglad veld niet. Alle ballen schoten steeds meters ver door en de spelers verspeelden hun krachten in nutteloos geren. Ajax probeerde te combineren, maar was aanvankelijk niet opgewassen tegen de fysieke weerbaarheid van de gastheren uit Nijkerkerveen. Na een half uur kwam Ajax toch aan de leiding. Paulo Meijndershagen mocht op zo'n dertig meter van het doel een vrije trap nemen. De bal smoorde in eerste instantie in de muur, maar de attent reagerende Raymond Bennekers schoof de vrij liggende bal vervolgens langs de Veensche Boys-goalie. Het bleef een voor het publiek attractieve wedstrijd, waarin Ajax de voetballende ploeg bleef. In de tweede helft werd ons overwicht steeds groter en nadat Paulo Meijndershagen nog eens de paal had geraakt, was het opnieuw Raymond Bennekers, die voor de verlossende 0-2 zorgde. Hij pikte een diepe bal door het midden op en met een harde schuiver liet Giorgio Tsie in actie tegen Montfoort, dat voor een puntje naar de Toemost gekomen was en dat ook kreeg (2-2). hij de doelman kansloos. Aan de andere kant raakte ook Veensche Boys een keer het aluminium, maar hield Dennis van der Wal zijn doel schoon. Kunst- en vliegwerk Op tweede paasdag - Ajax speelde een dubbelprogramma - werd in Scherpenzeel aangetreden tegen Valleivogels. Deze ploeg stond onderaan, maar maakte het Ajax bijzonder lastig. Reeds in de tiende minuut keek Ajax tegen een achterstand aan en die stand wist Valleivogels, hoewel vaak met kunst- en vliegwerk, heel lang te handhaven. Ajax kreeg niet echt grip op de wedstrijd, voornamelijk omdat het in een te laag tempo speelde. Valleivogels dacht daarentegen niet altijd aan opbouwen en als het even moeilijk werd, ging de bal zonder pardon hard over de zijlijn. Pas in de tweede helft ging het bij Ajax allemaal wat sneller en langzamerhand zag je de gastheren onder de druk bezwijken. Toch zou het tot zes minuten voor tijd duren voordat Giorgio Tsie de gelijkmaker scoorde. Hij kreeg de bal op zo'n vijfentwintig meter van het doel te pakken, zag dat iedereen stil stond en schoot de bal hard langs de verraste doelman. Het verzet was gebroken en Valleivogels stortte in. Enkele minuten later profiteerde Paulo Meijndershagen van geknoei in de vijandelijke defensie. Hij schoot de bal hard in de touwen en in de laatste minuut deed Raymond Bennekers hetzelfde na een lang rush over de rechterkant. De overwinning was gezien het krachtsverschil verdiend, maar het was wel sneu voor de mensen uit Scherpenzeel, die zo lang uitzicht gehad hadden op een verrassend resultaat. Tot slot moeten we nog vermelden dat Mare Geestman na maandenlang blessureleed eindelijk weer in staat was zijn plaatsje binnen het elftal in te nemen, maar dat het reeds na een kwartier opnieuw voorbij was. Hij moest het veld opnieuw met een blessure verlaten. We wensen Mare veel sterkte toe bij het opnieuw revalideren. 148 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 148