de hele wedstrijd genomen was Ajax opnieuw de betere ploeg, maar het stokte elke keer bij de zestienmeterlijn van onze tegenstander. Er werd sporadisch van die afstand op doel geschoten en dat vindt een doelman altijd wel prettig. Steeds werden de combinaties iets te lang doorgevoerd en zocht onze ploeg de weg weer in de breedte. Niet erg, als het maar zuiver gebeurt en daar ontbrak het deze middag helaas aan. Gezegd dient ook te worden, dat Ajax niet scherp genoeg aan deze klus begon en dat leidde reeds in de vijfde minuut tot een 0-1 achterstand. Uit een corner ontstond een onoverzichtelijke situatie en daar werd door Ajax niet resoluut opgetreden. De Beursbengels deed dat wel en scoorde verdiend. Daarna wist Dennis van der Wal nog twee maal erger te voorkomen, maar ook zijn collega Marcel van der Meent moest aan de andere kant een drietal keren handelend optreden. In de tweede helft werd Ajax naarmate de wedstrijd vorderde steeds sterker. Onze gasten richtten zich alleen nog op de counter en die bleef tot het einde gevaarlijk. De wissel van Saïdi-Amor, die zich steeds meer liet provoceren, door Raymond Bennekers had voor Ajax tenslotte toch nog succes. Deze speler kwam gevaarlijk over de rechtervleugel naar binnen en waar iedereen een voorzet verwachtte knalde hij de bal snoeihard in de korte hoek. Zo werd het kort voor tijd toch nog gelijk (1-1), waarmee Ajax misschien te weinig kreeg, maar gezien het eerste half uur, mag het dit zichzelf aanrekenen. Incident in Veenendaal In Veenendaal tegen VRC ging het gelukkig een heel stuk beter, alhoewel we ook hier een zeer aarzelend begin zagen. Het veld was bijzonder hobbelig en de bal was volgens 22 spelers niet goed, maar de scheidsrechter besliste anders. Het duurde dan ook geruime tijd voordat Ajax enigszins aan die omstandigheden was gewend en pas toen gingen de combinaties wat beter lopen. Paulo Meijndershagen reageerde halverwege de eerste helft op een fraaie dieptepass en hij passeerde de VRC - doelman heel beheerst. Toen Dennis Bogaard enkele minuten later vanaf elf meter voor 0-2 zorgde, leek Ajax op een Said Saïdi-Amor in duel in de wedstrijd tegen Montfoort. grote score af te gaan, maar acht minuten voor de rust vond er een incident plaats waardoor de Ajax-machine stokte. Een aanval van VRC eindigde met een hoge voorzet in het Ajax-doelgebied, waar Dennis van der Wal de lucht in ging met een van de spitsen van VRC. Deze laatste maakte een duidelijke overtreding, maar de scheidsrechter reageerde niet. De bal sprong enkele meters weg en werd opnieuw ingeschoten, waarna lefffey Boekelaar, er nog steeds van overtuigd dat de arbiter zou fluiten, de bal als een volleerd doelman uit de doelmond pakte. Omdat de scheidsrechter echter niet had gefloten, was het nu opzettelijk hands, dus strafschop, dus rode kaart. De strafschop werd onberispelijk ingeschoten (1-2). Edmond Claus wisselde daarop meteen Raymond Bennekers voor Ronald Renzema en terwijl de Ajacieden al rondspelend hun nieuwe posities innamen, vloog een van de VRC-spelers van achteren op Danny Murphy in en nu was het de beurt aan de VRC-speler om te vertrekken. Er ontstond nu in de tweede helft veel ruimte op het veld, maar door de omzetting moest ons tiental wel weer opnieuw op zoek naar automatismen. Ajax bleef de betere ploeg, maar VRC bleef counterend gevaarlijk. Daar kwam pas een eind aan toen Said Saïdi-Amor Ajax' derde doelpunt scoorde. VRC legde daarna het hoofd in de schoot en Ajax kreeg diverse kansen om de score op te voeren. Alleen Ronald Renzema lukte het nog één maal de bal in het Veenendaalse doel te krijgen en daarmee bepaalde hij de eindstand op 1-4. Rekening vereffend Tegen Zwaluwen '30 uit Hoorn hadden we nog een rekening te vereffenen. In de eerste wedstrijd van het seizoen hadden we destijds met 4-0 klop gehad en dat was volkomen tegen de verhouding in geweest. Ajax nam dan ook direct het heft in handen en zette de ploeg uit Hoorn stevig onder druk. Vooralsnog had dit echter geen succes, want de ploeg bleef met veel mensen terug en daar had Ajax nogal wat AJAX MAGAZINE MEI 1999 147

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 147