Op toeren Ajax' eerste zaterdagteam is langzamerhand op toeren gekomen en begonnen aan een interessante inhaalrace. De kopploegen zijn al binnen gezichtsveld en de kansen op de nacompetitie zijn met nog een vijftal wedstrijden te spelen flink gestegen. Uit de laatste zeven wedstrijden werden veertien punten behaald. Over een paar weken zullen we weten of Ajax inderdaad weer promotiewedstrijden mag spelen. In de uitwedstrijd tegen SDC Putten kwam Ajax net iets te kort om de punten mee naar Amsterdam te nemen. De gastheren speelden zeer agressief op de bal en gaven de Ajacieden niet de tijd de aanval rustig op te bouwen. Te weinig kwamen we dan ook voor het doel van Putten, dat geruggesteund werd door een vroege treffer in de tiende minuut. Deze goal gaf precies het verschil aan deze middag. De SDCP- spits kreeg alle gelegenheid een schijnbaar ongevaarlijke aanval onder controle te brengen, met zijn rug naar de goal, om daarna in de draai hard in te schieten. Aan de andere kant roeiden de gasten de bal in gevaarlijke situaties zonder pardon snoeihard over het eigen clubhuis. Omdat Erik van Ingen en Raymond Bennekers al vroeg met een blessure moesten uitvallen, moest de trainer zijn concept bijstellen en dat was bepaald niet bevorderlijk voor onze prestaties. Toch waren de mensen uit Putten niet echt gevaarlijk voor Dennis van der Wal en daardoor konden we met een 1- 0 stand gaan rusten. In de tweede helft leek het doek al snel te vallen en juist op een moment dat Ajax zijn tegenstander de duimschroeven trachtte aan te zetten. Een aanvallende fout van Ajax werd bestraft door de rustig en goed leidende arbiter Blok, de vrije schop viel achter de Ajax-verdediging en de razendsnel in het gat gesprinte SDCP-spits verschalkte de uit zijn doel gekomen Van der Wal met een fraaie lob. Het antwoord ZATERDA C. 1 Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst van Ajax liet niet lang op zich wachten. Said Saïdi-Amor passeerde na een solo beheerst de keeper, daarmee voor de aansluiting zorgend. Het werd het laatste half uur nog aardig spannend, maar Ajax kreeg de gelijkmaker niet en Dennis van der Wal moest zich zelfs nog één maal volledig geven om een inzet uit de bovenhoek te slaan. Het bleef derhalve 2-1, een uitslag die gezien de inzet van onze tegenstander toch wel terecht was. Scherpe counters van Montfoort Thuis tegen Montfoort was het helaas ook weer teleurstellend. Ajax had vanaf het begin een overwicht, maar Montfoort was voor een puntje gekomen en gokte slechts op de counter. Reeds in de vijfde minuut had die tactiek succes, toen Rogier Siemons veel te laconiek optrad. Dennis van der Wal kon in eerste instantie nog redding brengen, maar in de rebo,und was hij toch kansloos. Ajax was duidelijk aangeslagen en het wist aanvallend de zaken maar niet op orde te krijgen. Het werd zelfs nog problematischer toen de gasten na twintig minuten op 0-2 kwamen, opnieuw na een scherpe counter. Het publiek vreesde reeds een fikse nederlaag, maar langzaam werd het spel van Ajax toch wat nauwkeuriger en steeds vaker moest Montfoort naar de noodrem grijpen. Dat leidde vijf minuten voor de rust tot het eerste Ajax-doelpunt. Een vrije schop op zo'n vijfentwintig meter van het doel werd door Dennis Bogaard hard langs de verbaasde doelman van Montfoort in het net gejaagd en op slag van rust herhaalde Paulo Meijndershagen die stunt aan de andere kant van het doel, ditmaal van ongeveer achttien meter. Met die 2-2 stand brak de rust aan. Na de hervatting werd het een spannend duel, maar het werd nooit groots. Ajax bleef de sterkere ploeg, maar het had geen speler die het eens van een afstand durfde proberen. En omdat onze tegenstander met de counter toch voortdurend dreigend bleef, moest de achterhoede steeds zeer waakzaam zijn. Dat ging veel beter dan voor de rust, maar nu konden we voorin ook niet echt gevaarlijk meer worden, met als gevolg dat de stand bleef zoals hij bij de rust reeds was. Tegen stadgenoot De Beursbengels lukte het Ajax ook niet de zege te grijpen. Over 146 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 146