boven hoeft niet meer gekeken te worden en natuurlijk komen we niet in de degradatiezone, maar alert blijven is wel bittere noodzaak.' Het hoogst haalbare dit seizoen lijkt Harms niet meer dan een vierde plaats. In het begin van de competitie heeft de Al al te veel punten verloren om nu nog dicht bij Feyenoord, Vitesse of PSV te kunnen komen. Daar valt niets meer aan te doen. Maar hoe leuk het is om kampioen te worden, de opleiding is altijd het belangrijkste bij Ajax. Vierde worden is geen schande, geen goed voetbal spelen wel. Het zou dus goed zijn voor het moreel om na de onverwachte verliezen zoals tegen NAC de laatste wedstrijden van deze competitie winnend af te sluiten met prachtige fluwelen passes, mooie hakjes en vlammende schoten. Het zou Ajax- onwaardig zijn als dit doel niet gehaald wordt. Naast de zorgen om de ranglijst hebben de spelers van de Al natuurlijk ook andere beslommeringen. Er breekt een spannende periode aan. Wie mag bij Ajax blijven en wie ziet zijn toekomstdroom aan diggelen vallen? Welke jongens stromen door naar het tweede elftal en wie blijft er nog een jaar in de Al spelen? Dit zijn de vragen die de talenten op het moment bezighouden. Het is voorlopig het onrustigste seizoen sinds jaren voor de hoogste jeugd. Toch houdt Harms de moed erin. 'Als vier of vijf jongens door kunnen stoten naar het tweede elftal dit jaar hebben we het niet slecht gedaan.' Voorlopig zijn deze zaken niet aan de orde. De Al moet opnieuw de handen ineenslaan, elkaar nog eens diep in de ogen kijken en gaan winnen als nooit tevoren. De vlag zal eens weer in top hangen. Dat kan niet anders. Het massaal toegestroomde publiek bij Ajax - Feyenoord zag een wedstrijd van een pover gehalte. jongens kwaad op zichzelf na afloop, maar dan is het te laat. Die zes punten blijven verloren.' Vlammende schoten Toch was het niet alleen maar kommer en kwel voor het hoogste jeugdelftal. De mannen van Olde Riekerink lieten ook nog zien dat zij heus wel kunnen winnen. Op de Toekomst kwam AZ op bezoek, een tegenstander waartegen voor het eerst gespeeld werd deze competitie. De Al boekte een terechte overwinning op de Alkmaarders, hoewel het spel te wensen overliet. Pas het laatste kwartier van de wedstrijd kwamen de jongens op toeren. Harms merkt daarbij wel op dat Aaron Mokoena interlandverplichtingen had voor Zuid-Afrika, Abubakari Yakubu geschorst was en Erik Piket een blessure had. 'We gaan hele zware weken tegemoet. Naar Het gezicht van A1 -leider Cas Harms spreekt boekdelen als hij het veld verlaat na de 3-2 nederlaag tegen Feyenoord. 138 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 138