mmm mtÊÊttKÊÊÊÊKÊm 'Onze keeper ging in de fout door een Feyenoorder onderuit te halen in het strafschopgebied. Daardoor kregen we niet alleen een penalty tegen, maar moest ook de doelman het veld ruimen,' klinkt de spijt door in Harms' stem. De strafschop werd benut en na een kwartier spelen stond Ajax met 0-1 achter en moest het met tien man verder. In de twintig minuten die hierop volgden, reageerde Ajax knap op deze tegenslag. Het zocht de aanval en drukte Feyenoord diep terug in de eigen defensie om door treffers van Aaron Mokoena en Kwame Quansah de achterstand om te buigen in een 2-1 voorsprong. Ajax hield daarna de touwtjes in handen tot vlak voor rust invaller doelman Jeroen Verhoeven de bal bij het uitverdedigen verkeerd raakte en Feyenoord de gelijkmaker kon scoren. Nadat Feyenoord in de tweede helft op voorsprong gekomen was, reageerden de spelers van Ajax hun frustraties op Ajax- Gefrustreerd door de achterstand greep de A1 in de tweede helft van het duel tegen Feyenoord naar grove middelen om het Rotterdamse spel te ontregelen. AJAX MAGAZINE MEI 1999 onwaardige wijze af door het spel van de Rotterdammers met harde charges te ontregelen. Harms: 'Dit duel was heel frustrerend. Ik had het wel willen zien als we met 2-1 waren gaan rusten.' Maar dat was niet het geval en opnieuw werd knullig verloren. Achteraf kon iedereen er vrede mee hebben dat van Feyenoord werd verloren, alleen de manier waarop was voor velen niet te verkroppen. Het verlies van NAC een week later daarentegen was onacceptabel. In Amsterdam werd de Bredase ploeg nog met 8-2 van de mat geveegd, maar in de thuishaven van NAC werden de kaarten anders geschud. Na een riante voorsprong werd opnieuw verloren en weer met maar één doelpunt verschil (5-4). Deze tweede nederlaag betekende acht tegentreffers in acht dagen. Dat is Ajax niet gewend. Harms' reactie is er dan ook een van ongeloof en nauwelijks verholen woede: 'Dan denk ik: waar zijn we nu in godsnaam mee bezig? Natuurlijk zijn die 137

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 137