duren. Hij speelde net een jaar in de F1 toen zijn ouders uit elkaar gingen. Daardoor was er geen vervoer meer en moest Mitchell het een jaartje met alleen straatvoetbal doen. Maar op zijn zesde jaar besloten hij en zijn moeder dat hij toch weer zou gaan voetballen. Moeder Piqué ging gewoon mee met Mitchell in lijn 9 naar de Watergraafsmeer. 'De tijd bij Voorland was fantastisch,' herinnert Piqué zich. 'Bij Ajax gaat iedereen na de wedstrijd zijn eigen gang, maar daar spraken we altijd wat af. We gingen naar de bioscoop of trokken naar een pleintje om daar verder te voetballen. Het was een echt een vriendenteam.' En wat ook leuk was: zijn broer speelde er. Het voetbaltalent heeft Piqué van zijn vader. 'Mijn vader was erg goed vroeger. Hij was rechtsback bij Transvaal in Suriname. Gelukkig ben ik links. Waarom ik daar blij mee ben? Linksbenige voetballers hebben iets speciaals. Als je alleen al kijkt hoe Witschge kan trappen. Mijn moeder heeft toen ik klein was weieens tegen me gezegd dat ik ook met rechts moest leren schieten. Mijn vader dacht dat ze gek was geworden. Linksbenige spelers hoeven niet met rechts te kunnen schieten, vond hij. Ik heb dat ook niet gedaan, maar daar heb ik nu wel een beetje spijt van. Mijn rechterbeen is matig tot slecht en dat is toch wel jammer. Ik wil er alles aan doen om dat te verbeteren.' Piqué woont in Amsterdam-Oost en natuurlijk was hij vroeger altijd op pleintjes in de buurt te vinden om te voetballen. Hij heeft goede herinneringen aan de straat. Het mooiste van het straatvoetbal? Domme vraag. Iemand door de benen spelen natuurlijk. 'Het liefst op zo'n manier dat degene die wordt gepoort ook nog eens op zijn billen valt.' Zelf is Piqué nog nooit door zijn benen gespeeld. 'Het gebeurt me gewoon niet. Door de benen worden gespeeld is iets verschrikkelijks. De ultieme vernedering.' Niet verrassend dat Edgar Davids (de meester van de poort, denk maar aan de pass die hij in de halve finale van de Champions League gaf op Conté) de favoriete speler is van Mitchell Piqué. Ooit, het was nog in de Meer, ging hij als jeugdspeler kicksen halen bij Sjakie Wolfs. 133

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 133