'Linksbenige voetballers hebben iets speciaals' lé Mitchell Piq Mitchell Piqué zat vorig jaar in de A1 van Ajax. Het kampioenschap was al weken voor het einde van de competitie binnen. Er was geen tegenstander die het de Ajax-junioren ook maar enigszins moeilijk kon maken. Nu speelt hij in het tweede 7 elftal en dat is even wat anders. De overstap van de A-junioren naar de senioren is zwaar. Op de training gaat alles net even sneller dan je was gewend. Uitblinken is plotseling heel wat moeilijker dan vroeger. 'Vorig jaar scoorde ik als linkshalf zestien doelpunten,' zegt Piqué. 'Maar spelen in het tweede is veel zwaarder en moeilijker dan in de Al. In het begin had ik het vooral fysiek erg lastig. Maar nu ben ik eraan gewend en gaat het een stuk beter. Ik begin de laatste tijd ook weer te scoren.' Toch gaat het nog steeds niet goed met Ajax 2. De ploeg van Jan Olde Riekerink speelde onlangs een toernooi in Marseille. Er werd vier keer op rij verloren. De negatieve reeks zette zich voort in de competitie: 4-0 verlies tegen Vitesse en een blamerende nederlaag tegen het laag geklasseerde Volendam. 'Privé gaat het goed, zakelijk wat minder, zou Kofi Mensah zeggen,' reageert Piqué. 'We zitten even in een dipje, maar dat schijnt logisch te zijn volgens Mario Melchiot. Hij vertelde me ooit dat het een wet is dat het slecht gaat met het tweede als het eerste niet draait. Ik heb nog gevraagd waarom dat zo is, maar hij gaf daar geen antwoord op. Het is gewoon zo, was het enige wat hij zei. Toch zou ik willen 132 AJAX MAGAZINE MEI 1999 door Erik Brouwer foto's Louis van de Vuurst bewijzen dat het niet zo is. We kunnen nog kampioen worden en ik vind ook dat we dat verdienen. We zijn altijd beter en krijgen veel kansen. In de wedstrijd tegen Volendam had ik twee keer moeten scoren, maar ik deed het niet. Zul je net zien dat je nog verliest. Weet je wat zo gek is? Vlak voor dat toernooi in Frankrijk speelden we FC Twente met 5-0 van de mat, maar sindsdien loopt het niet meer en verliezen we alleen nog maar. Zes keer achter elkaar! Of me dat weieens eerder is gebeurd? Ja, bij mijn vorige club, Voorland. Wacht eens even, zes keer? Nee, dat is zelfs bij Voorland nooit gebeurd.' Lijn 9 Voorland is de club waar Piqué begon met voetballen. Vijfjaar was hij toen hij zich aanmeldde als lid. De keuze was vanzelfsprekend, want zijn oudere broer en vrienden speelden er. Toch zou de eerste voetbalperiode van Piqué niet heel lang

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 132