Met drie doelpunten had Brutil Hosé een belangrijk aandeel in de 5-0 overwinning op FC Twente. Brutil Hosé niet scoorde. Uit een pass van Darl Douglas schoot hij keihard in en zonder dat de keeper er weet van had, keerde deze de bal met zijn lichaam. Quido Lanzaat ging vervolgens in de fout door de bal kinderlijk eenvoudig van zich af te laten pakken en De Graafschap in de gelegenheid te stellen 0-3 aan te laten tekenen. Gelukkig ging de vlag van de assistent-scheidsrechter omhoog, omdat de bal over de achterlijn zou zijn geweest voordat spits Baakman voorzette. Tot grote opluchting van het Ajax-kamp nam de scheidsrechter zijn advies over en werd de goal geannuleerd. Daarna begon het Ajax-kwartiertje, waarin de 0-2 achterstand werd omgebogen in een 3-2 voorsprong. Eerst nam, in de 63ste minuut, op aangeven van Mitchell Piqué Brutil Hosé de bal met rechts aan om vol met links uit te halen: 1-2. Daarna schroeide Michael Lamey met een keihard schot de vingertoppen van keeper Wevers en in de 68ste minuut scoorde Brutil Hosé, op aangeven van Dean Gorré, zijn tweede goal van de avond. Het was Dean Gorré die met zijn rustige spel en overzicht Ajax beter liet voetballen. Na een vloeiende combinatie tussen Mitchell Piqué, Raphael Supusepa, Brutil Hosé en Richard Knopper bracht de laatste Ajax op voorsprong. Vlak voor het eindsignaal wist Serge van den Ban met een katachtige sprong naar de hoek een strafschop te stoppen en daarmee de volle winst voor Ajax te behouden. Eenrichtingsverkeer Over de wedstrijd tegen Groningen kan vooral gemeld worden dat het eenrichtingsverkeer was en Ajax meer verdiende dan het behaalde gelijkspel. Het is verbazingwekkend en tegélijk teleurstellend om te moeten constateren hoe een thuisploeg, nota bene met veel eerste-elftalspelers en een derde plaats op de ranglijst, op geen enkele manier met de intentie speelt om te winnen. Bij Ajax stonden vanwege blesssures twee A- junioren in de basis, namelijk Daniel Cruz en Abubakari Yakubu en in de tweede helft viel ook Kevin Bobson nog in. In de tweede minuut stond Ajax al met 1-0 achter na een zeer discutabele beslissing van scheidsrechter Brink. Yakubu raakte de bal volkomen verkeerd en wij zagen vanaf de bank de bal zo in het doel verdwijnen. Met een uiterste krachtsinspanning wist Casper Nelis met een snoekduik de bal voor de lijn te stoppen. De scheidsrechter beoordeelde dit als een terugspeelbal. Uit de vrije trap van Marcel Peeper schoot Raymond Atteveld hard en hoog in. Het duurde tot de 71ste minuut eer Ajax loon naar werken kreeg. Michael Lamey gaf een lange pas op Andy van der Meyde en die gaf een voorzet op maat aan de inlopende Brutil Hosé, die de keeper kansloos liet. Daarna probeerde Ajax van alles om deze 1-1 om te zetten in een overwinning, maar dat lukte helaas niet. Ouderwets genieten De laatste wedstrijd voor de Pasen tegen FC Twente was een heerlijke wedstrijd, waarbij het ouderwets genieten was van onze jeugdspelers. Het tweede elftal, aangevuld met enkele A-junioren, liet vooral in de tweede helft zien hoe je voetbal kunt en moet spelen. In de eerste helft zag het er overigens niet naar uit dat Ajax een ruime overwinning zou behalen. Pas in de 38ste minuut werd de ban gebroken door een doelpunt van Andy van der Meyde. Na de rust ging de machine lopen en scoorde Brutil Hosé bijna een onvervalste hattrick. Bij het eerste doelpunt liftte hij op aangeven van Mare Stuut de bal tot twee maal toe over een speler van Twente en tikte de 2-0 in. Bij zijn tweede goal werd hij in de diepte aangespeeld door Pascal Heye. Brutil omspeelde de doelman en hij kon zijn armen weer in de lucht steken. Het was daarna alles Ajax wat de klok sloeg en de ene combinatie was nog mooier dan de andere. Het vierde doelpunt was van uitzonderlijke schoonheid. Mitchell Piqué gaf de bal aan Brutil Hosé en liep direct de vrije ruimte in. Hosé kopte door en Piqué omspeelde alles en iedereen alvorens de bal in het doel te plaatsen. In de 89ste minuut bepaalde Hosé op aangeven van Andy van der Meyde de eindstand op 5-0. In de wetenschap de kans op het kampioenschap in eigen hand te hebben gehouden reisden wij aan het eind van de week met een goed gevoel naar Marseille af om tijdens de paasdagen deel te nemen aan een sterk bezet internationaal toernooi. 130 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 130